Naujienų srautas

Sportas2018.10.13 10:27

„Baskonia“ rūbinėje – pagyros žalgiriečių kovingumui ir Šaro karjeros prognozės

„Nustok girti „Žalgirį“ ir papasakok, kaip mes gerai sužaidėme“ – „Baskonia“ rūbinėje Marcelinho Huertaso pagyras Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams besijuokdamas nutraukė Jaysonas Grangeris.

Nors Kauno ekipa varžovams iš Vitorijos nusileido 79:86, svečiai žalgiriečiams negailėjo pagyrų.

„Manau, kad „Žalgiris“ atrodė panašiai kaip praeitą sezoną. Jie gali atlikti taktinius keitimus, tačiau ne čia esmė. Kauniečiai visada žaidžia labai agresyviai, atiduoda visas jėgas, todėl mums visada bus sunku su jais rungtis.

Nuopelnai Šarui, kad sugeba juos įkvėpti. Neturiu abejonių, kad „Žalgirio“ sudėtis po vasaros dar sustiprėjo. Tikrai nelaukiame kitų rungtynių su jais“, – pasakojo 12 taškų pelnęs ir po ilgosios pertraukos kauniečiams problemų pridaręs Tornike Šengelija.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pirmąją rungtynių pusę neleido varžovams atsiplėšti, tačiau trečiąjį ketvirtį pralaimėjo 14:21 ir leido svečiams iš Ispanijos susikrauti dviženklę persvarą.

„Antrojoje pusėje pagaliau susitelkėme gynyboje ir buvome žymiai agresyvesni. Todėl gavome progų bėgti į greitas atakas ir rinkti lengvus taškus. Pataikėme laisvų metimų, išprovokavome pražangų, todėl jie nebegalėjo gintis taip aktyviai, kaip pirmoje rungtynių dalyje. Dalinomės kamuoliu, žaidėme savo krepšinį ir tai buvo svarbiausia antroje pusėje, o ypatingai – trečiajame ketvirtyje“, – sėkme džiaugėsi „Baskonia“ lyderis.

Iki rungtynių pabaigos likus vos 3 minutėms svečiai dar turėjo 17 taškų persvarą. Staiga žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą ir spurtavo 12:2. Deja, šeimininkams neužteko laiko pasivyti „Baskonia“ krepšininkų, tačiau ši atkarpa ne juokais išgąsdino Pedro Martinezo auklėtinius.

„Jie tarsi įgavo antrą kvėpavimą. Kaip ir sakiau, žalgiriečiai aikštėje atiduoda visas jėgas. Mes jau manėme, kad laimėjome ir nebuvome pasiruošę tokiai kibiai gynybai ir agresyvumui. Sugebėjome išvargti pergalę, tuo ir galime džiaugtis. Jei tokiu lygiu jie sugebės žaisti 40 minučių, „Žalgiris“ gali būti pavojingiausia komanda Eurolygoje“, – šiltų žodžių negailėjo T. Šengelija.

Vitorijos klubo lyderiui atitarė ir 35-erių veteranas Marcelinho Huertas.

„Mus labai nustebino, kad „Žalgiris“ staiga atsigavo ir ėmė mus spausti kiekviename aikštės centimetre. Jų kovingumas ir užsivedimas išprovokavo ne vieną mūsų klaidą. Džiaugiamės, kad jiems pritrūko laiko, tačiau ši atkarpa parodo, kokie pavojingi kauniečiai gali būti. Kai jie galiausiai pajaus žaidimo ritmą, neabejoju, kad aukščiausia pavara sugebės žaisti visas 40 minučių, o ši mintis turėtų gąsdinti kiekvieną Eurolygos klubą“, – būsimuosius žalgiriečių varžovus perspėjo brazilas.

M. Huertas su Kauno ekipa yra susitikęs ne kartą, tačiau dabartinė „Žalgirio“ padėtis įžaidėją žavi labiau nei bet kada.

BNS nuotr.

„Manau, kad krepšinis tiek daug pasikeitė – krepšininkai ir treneriai nuolat tobulėja, kad lengvų rungtynių beveik nebėra. Daugumos komandų pajėgumas yra apylygis, todėl žymiai sunkiau rungtis. Tą praeitą sezoną ir pademonstravo žalgiriečiai, kai prasimušė į Eurolygos finalo ketvertą Belgrade.

Kauniečiai jau ilgą laiką žaidžia Eurolygoje, jau įprato prie varžovų lygio ir įtampos. Labai svarbus ir jų nusiteikimas – „Žalgiris“ žino, kokios svarbios yra kiekvienos rungtynės namie nuo tada, kai pasikeitė Eurolygos formatas prieš porą metų.

Taip pat manau, kad jie turi puikų trenerį, kuris nuostabiai išmano žaidimą. Jis sugeba kiekvienoms rungtynėms paruošti skirtingą žaidimo planą pagal oponentų trūkumus, todėl varžovai turi prisiderinti jau rungtynių eigoje. Tai padaro Žalgirį sunkiai įkandamu riešutu kiekvieniems varžovams“, – kauniečių kovingumą ir trenerių štabą gyrė M. Huertas.

„Nustok girti „Žalgirį“ ir papasakok, kaip mes gerai sužaidėm“, – interviu pertraukė besišypsantis J. Grangeris. Jo žodžius „Baskonia“ rūbinėje palydėjo juokas.

„Palauk, dar nebaigiau kalbėti apie Š. Jasikevičių“, – komandos draugui atsakė veteranas.

„Prisijuokavau dabar, tačiau rimtai manau, kad Šaras tikrai yra NBA lygio treneris. Šią vasarą jis atsisakė išvykti į Torontą ir tapti „Raptors“ asistentu, tačiau jis tik pradeda savo karjerą šioje srityje. Kol kas jis ir Lietuvoje turi didelių tikslų – treniruoti vieną iš geriausių Europos klubų, užsitarnauti dar daugiau pagarbos krepšinio visuomenėje.

Neabejoju, kad jei tik Š. Jasikevičius norės, ne vienas klubas už Atlanto priims jį išskėstomis rankomis. Žinoma, reiktų jo paties klausti, kokie planai žvelgiant į ateitį, tačiau stebint jo darbą iš išorės – jis vienas iš strategų, kurie pritaptų bet kur“, – šviesią stratego ateitį piešė brazilas.

Šalia įžaidėjo sėdėjęs ir jo žodžių įdėmiai klausęs J. Grangeris nusprendė išsakyti ir savo nuomonę.

„Šios rungtynės daug nereiškia. Mes džiaugiamės laimėję, tačiau jei aš būčiau prametęs porą tritaškių, viskas galėjo pasisukti kitaip. „Žalgiris“ dar nespėjo pasiekti optimalios formos. Tikėkimės, jiems nesiseks ir kitą kartą, nes Ispanijoje už klaidas jie mums tikrai nedovanos“, – kalbėjo penkiais tritaškiais kauniečius užpylęs amerikietis.

Trečiadienį, spalio 16 dieną, „Žalgiris“ Stambule tęs naująjį Eurolygos sezoną – Šaro auklėtiniai susikaus su „Anadolu Efes“ ekipa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi