Sportas

2018.09.21 10:45

Į „Raptors“ persikėlęs D. Greenas: labiausiai laukiu žaidimo kartu su „švelniuoju milžinu“ J. Valančiūnu

DELFI.lt2018.09.21 10:45

Apie artėjančio sezono lūkesčius internetinėje radijo laidoje „Live in Halifax“ prabilo šią vasarą į Toronto „Raptors“ atvykęs atakuojantis gynėjas Danny Greenas. Kartu su Kawhi Leonardu iš San Antonijaus į Kanadą mainų būdu persikėlęs 2014-ųjų metų NBA čempionas nekantrauja pradėti pasiruošimo naujajam sezonui darbus bei rasti bendrą kalbą su naujaisiais komandos draugais, iš kurių labiausiai intriguojančiu partneriu snaiperis laiko Joną Valančiūną.

Aštuonis iš devynių sužaistų NBA sezonų „Spurs“ gretose rungtyniavęs gynėjas per šiuos metus spėjo užsitarnauti lygoje itin vertinamą tritaškių ir gynybos specialisto reputaciją. Per visą savo karjerą D. Greenas kol kas pasižymi 8,8 taško, 1 perimto kamuolio ir 0,8 bloko vidurkiais, o iš toli atakuoja solidžiu 40 procentų taiklumu.

Tiesa, paskutinieji treji metai kiek numušė snaiperio taiklumo rodiklius. Nuo 2015-16 metų iki ką tik pasibaigusiojo sezono atakuojantis gynėjas iš toli atakavo atitinkamai 33, 38 ir 36 procentų tikslumu.

Nepaisant to, kibia gynyba bei savo pozicijai aukštu blokuotų metimų skaičiumi ir toliau pasižymėjęs krepšininkas išliko svarbiu San Antonijaus komandos rotacijos nariu, o „Raptors“ gretose turėtų dar labiau sustiprinti penktą geriausią efektyvumo rezultatą pernai užfiksavusią ekipos gynybą.

Kalbėdamas radijo laidoje D. Greenas sulaukė įdomaus klausimo – su kuriuo būsimuoju komandos draugu jis labiausiai nekantrauja rungtyniauti kartu? Išsyk pabrėžęs puikiai sau pažįstamą Leonardą, gynėjas iš Toronto klubo senbuvių stovyklos išskyrė J. Valančiūną.

Snaiperio komplimentų sulaukė kelios lietuvio žaidimo savybės. D. Greenas pabrėžė Jono gebėjimą efektyviai skirstyti perdavimus komandos draugams bei aukštaūgio puikiai statomas užtvaras, o jo žaidimo stilių pavadino „švelnaus milžino“ veiksmais.

Praėjusiame sezone po 2,2 karto per rungtynes komandos draugų taškais paverstas užtvaras statęs J. Valančiūnas šių metų pirmenybėse gali pagaliau kilstelėti savo statistiką iki elitinio lygmens. Ekipą palikus po 17,7 metimo vidutiniškai išmetusiam DeMarui DeRozanui, Jonas gali sulaukti daugiau galimybių užbaigti komandos atakas, o puikūs jo santykiai su naujuoju klubo vyriausiuoju treneriu Nicku Nurse`u gali atnešti Valančiūnui didesnį aikštėje praleidžiamų minučių skaičių.

Panašios nuomonės laikosi ir lietuvio sėkmingo žaidimo besitikintis D. Greenas, kitais metais rungtyniausiantis vos trečioje komandoje per NBA praleistą dešimtmetį.

Rungtyniavimas petys petin su aukštaūgiu iš Lietuvos snaiperiui netaps naujiena – savo debiutinį sezoną gynėjas sužaidė Klivlando „Cavaliers“ klube, kuriam tuo metu atstovavo Žydrūnas Ilgauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.