Naujienų srautas

Sportas2018.08.29 09:38

Jau tuoj: U. Boltas ruošiasi debiutui futbole

BNS 2018.08.29 09:38

Usainas Boltas po kelių dienų debiutuos „Mariners“ komandos gretose. Australijos klubas rengiasi aukščiausios lygos čempionato startui ir sužais parodomąsias rungtynes su mėgėjų ekipa.

Aštuonis kartus bėgimo sprinto olimpinis čempionas šiuo metu yra „Mariners“ peržiūroje – jis tikisi gauti kontraktą profesionaliame futbolo klube.

Šią savaitę U.Boltas treniruojasi lakstydamas kairiajame krašte ir turėtų žaisti apie 15-20 minučių per rungtynes penktadienį.

Šiaurės Sidnėjuje esančio Gosfordo klubo atstovai spėja, kad į pirmąsias U.Bolto rungtynes ateis apie 12 tūkst. žiūrovų.

U.Boltas laukia debiuto nerimaudamas, nors per savo karjerą yra dalyvavęs kur kas aukštesnio lygio varžybose, prie dar didesnės žiūrovų auditorijos.

„Tikrai bus nervų, tai nebebus lyg labdaros rungtynes, – sakė U.Boltas. – Manau, kad padarysiu klaidų, bet taip pat tikiu, kad iš jų pasimokysiu ir paskui didžiuosiuosi savimi ir stumsiu save į priekį.

Bet aš suprantu, kad tai nebus tobulas mačas.“

Vienas Australijos lygos trenerių jau sukritikavo U.Boltą, teigdamas, kad greitas bėgikas dar nėra geras futbolininkas.

Tačiau klubo atstovai linkę suteikti šansą greičiausiam pasaulio žmogui.

„Labiausiai jis dabar stringa bandydamas priprasti prie futbolo pratybų“, – sakė „Mariners“ treneris Mike'as Mulvey. Jo vertinimu, futbolo įgūdžius U.Boltas turi gerus.

U.Boltas tvirtino, jog jaučia treniruočių skirtumus ir reikalavimus.

„Man tai: sustoti ir vėl bėgti, žaisti tiki-taka. Aš nesu įpratęs įgauti greičio ir jį numesti, įgauti ir vėl numesti, bėgti atgal ir į šalis – tai didžiausi iššūkiai, – sakė U.Boltas. – Bet sezonas prasidės spalio pabaigoje, tad dar turiu laiko.“

32 metų U.Boltas, kuriam priklauso pasaulio bėgimo rekordai 100 ir 200 metrų rungtyse, karjerą lengvojoje atletikoje baigė 2017 metais.

Paskui jis treniravosi su Dortmundo „Borussia“, Pietų Afrikos komanda „Mamelodi Sundowns“ ir Norvegijos klubu „Stromsgodset“, bet nėra sužaidęs nė vieno futbolo mačo.

„Man reikia laiko, – sakė naujos galimybės Australijoje sulaukęs jamaikietis. – Nežinau, kaip jausis mano kūnas. Bet žinau, kad įžengęs į aikštę aš visada stumsiu save į priekį.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi