Naujienų srautas

Sportas2018.08.07 10:31

Apžvelgė Lietuvos lengvaatlečių rinktinę Europos čempionate: esame ant pakilimo bangos

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.08.07 10:31

Pirmadienį Lietuvos lengvosios atletikos lyderiai išvyko į Berlyną, kur šią savaitę prasidėjo Europos lengvosios atletikos čempionatas. Iš 27 dalyvių net 13 yra debiutantai, tačiau gausiausiai istorijoje tokiose varžybose pasirodysianti mūsų šalies delegacija yra puikiai subalansuota ir taikosi į ne vieną aukščiausios prabos apdovanojimą. Europos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT.

Skirtingas sportininkų pasiruošimas

Ir iš tiesų – visų pirma medalio tikimasi iš Andriaus Gudžiaus. 27-erių kaunietis pernai vykusiame pasaulio čempionate diską numetė 69,21 m ir tapo čempionu. Disko metikas dar geresnį rezultatą – 69,59 m – pademonstravo prieš kiek mažiau nei mėnesį Stokholme vykusiose varžybose. Tai, beje, ir asmeninis jo rekordas. Pernai didžiausią konkurenciją jam sudaręs švedas Danielis Stahlas šiemet diską liepos pabaigoje sviedė 69,11 m.

Taip pat dėmesys krypsta ir į trečią rezultatą – 50,99 sek. – Europoje 400 m bėgime turinčią 30-metę Agnę Šerkšnienę, dešimtą geriausią rezultatą Europoje pasiekusią 33-ejų ėjikę Brigitą Virbalytę-Dimšienę (1 val. 29 min. 2 sek.) bei 13-ą rezultatą Senajame žemyne turinčią ieties metikę 24-erių Livetą Jasiūnaitę (61,61 m).

Brigita Virbalytė-Dimšienė, AFP/Scanpix nuotr.

Kad žvelgiant į sezono geriausius rezultatus potencialo yra, pripažįsta ir vyriausioji Lengvosios atletikos rinktinės trenerė bei Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

„Lengvaatlečiai nemėgsta kabintis medalių iš anksto, tačiau, be abejonės, potencialo turime. Yra ir pasaulio, ir Europos čempionų, tikimės pačių aukščiausių rezultatų. Didžiulis proveržis kitų sportininkų, kurie visą sezoną demonstruoja puikią formą, turi aukštus reitingus“, – teigia N. Medvedeva.

Nors ir negali pasigirti gerais sezono rezultatais bei startų gausa, prie favoritų priskiriama ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. 26-erių atletė 2016 metais Europos čempionate pasidabino sidabro medaliu, o pernai Belgrade vykusiame Europos uždarų patalpų čempionate nuskynė ir aukso medalį.

„Ji – labai patyrusi sportininkė, dalyvavusi daugybėje tarptautinių varžybų. Visus gerbėjus galiu užtikrinti, kad ji šiam čempionatui ruošėsi – ji nuo pat pavasario treniravosi pilna jėga, nors turėjo nedaug startų. Jos pasirengimas vėlavo ir reikėjo suplanuoti, kad geriausia forma būtų Europos čempionatui“, – apie sportininkės pasiruošimą pasakoja N. Medvedeva.

A. Palšytė, Reuters/Scanpix nuotr.

Jauna, bet brandi komanda

A. Palšytė yra viena iš trijų šuolininkių Lietuvių ekipos sudėtyje. Taip pat joje ir gausybė kitų sporto šakų atstovų – 10 stadiono bėgikų, 6 maratono bėgikai ir 4 metimo rungčių atstovai. Tiesa, rinktinės sudėtis galėjo būti ir kiek kitokia. Dėl traumų, prastos sportinės formos ar kitokių priežasčių į Berlyną neišvyko maratono bėgikės Diana Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė, Remalda Kergytė-Dauskurdienė, 20 km sportinio ėjimo atstovas Marius Žiūkas, disko metikė Zinaida Sendriūtė.

Lietuvos rinktinės veteranus pakeitęs jaunimas itin atjaunino komandos sudėtį – dabar vidutinis amžius siekia vos 26,1 metų. Nors jauniausiai rinktinės sportininkei estafetės 4x400 m narei Gabijai Galvydytei yra vos 18-a, o 200 m bėgs 20-metis sprinteris Gediminas Truskauskas, N. Medvedeva mano, kad komanda yra pakankamai subrendusi.

„Mes matome, kad pamaina yra daugelyje rungčių: maratono, bėgimo rungtyse. (...) Tai – pakankamai brandi ir viena jauniausių komandų čempionate. Anksčiau turėjome labiau patyrusių sportininkų, tai šiemet yra daugiau jaunesnių sportininkų. Tačiau juk nuo 24 metų prasideda lengvoji atletika“, – įsitikinusi pašnekovė.

N. Medvedeva, I. Ripinskytės/LRT.lt nuotr.

Toks naujų veidų įliejimas pasitarnauja ir tam, kad komandos neištiktų atsinaujinant kartais atsirandantis aukštų rezultatų deficitas, visos sporto šakos krizė.

„Mes tą krizę jau turėjome ne vienerius metus, labai tikiu, kad ją išgyvenome, ji praėjo ir esame ant pakilimo bangos. Matome, kad naujoji karta subrendo, suaugo, kad kartų kaita vyksta ir ji nebebus tokia skaudi kaip keletą pastarųjų metų, kai buvo labai sunku lengvajai atletikai“, – teigia N. Medvedeva.

Stengiamasi įlieti naujus veidus

Tam šiame čempionate naujieji rinktinės veidai bus pratinami prie aukščiausio lygio startų – net 13 sportininkų debiutuos Senojo žemyno pirmenybėse, o trims sportininkams buvo suteikta galimybė apšilti kojas svarbiausiame Europos lengvosios atletikos renginyje. Tiek G. Truskauskas, tiek 100 m bėgusi 22-ejų Karolina Deliautaitė, tiek 3000 m kliūtinis bėgsiantis 29-erių Justinas Beržanskas neįvykdė Europos čempionato normatyvų, tačiau buvo netoli jų, todėl sulaukė kvietimo varžytis su stipriausiais Europos sportininkais.

„Be abejonės, tokių sportininkų yra – visos šalys, kurios nėra didelės ir neturi didelės konkurencijos viduje, yra suinteresuotos išsiųsti savo sportininkus. Iš šių sportininkų viliamės rezultatų ateityje, esame suinteresuoti, kad jie įgytų teisę startuoti tokiose varžybose ir įsilietų į stipriausių sportininkų gretas. Jei žmogus neturi tarptautinių startų patirties, tai labai sunku padaryti. (...) G. Truskauskas turi labai dideles perspektyvas. Sprintas nėra stiprioji šiaurės šalių pusė, bet mes turėjome Rytį Sakalauską, tad labai tikimės, kad turėsime dar vieną olimpietį sprinto rungtyje“, – viliasi vyriausioji Lengvosios atletikos rinktinės trenerė.

R. Sakalauskas, Reuters/Scanpix nuotr.

Visai šalia Europos čempionato normatyvų liko barjerininkas 22-ejų Rapolas Saulius (13,95 sek.) ir tokio pat amžiaus sprinteris Kostas Skrabulis (10,49 sek.). Jiems starto Europos pirmenybėse dar teks palaukti. O tuo metu visų akys kryps į rinktinės favoritus, jaunuosius talentus bei moterų 4 po 400 metrų estafetę, kuri gali suteikti itin svarbių balų, padedančių skaičiuojant būsimus sporto federacijų krepšelius.

„Dėl šio finansavimo pakeitimo kiekvienai federacijai estafetė yra labai svarbu. Tačiau, jei nori turėti estafetę, reikia turėti keturis panašaus pajėgumo sportininkus, kurie gali startuoti šioje rungtyje. Kaip žinia, kiekvienas sportininkas turi savo rungtį ir nėra toks universalus kaip plaukime, kad galėtų startuoti keletoje rungčių. (...) Tai liečia ir kitas sporto šakas, kurios išvis neturi galimybių to padaryti. (...) Nepasakyčiau, kad visiškai vienodos sąlygos su sporto šakomis, kurios neturi tokių galimybių“, – konstatuoja pašnekovė.

Tačiau balų skaičiavimas kuriam laikui tikrai bus nustumtas į šalį, kai Berlyno olimpiniame stadione prie starto linijos išsirikiuos stipriausi Senojo žemyno sportininkai. O prie žydrųjų televizijos ir kompiuterių ekranų susibursiantys žiūrovai be abejonės išvys ne vieną įtemptą kovą dėl medalių, kurių į Lietuvą gali atkeliauti ne vienas.

Šios varžybos bus tiesiogiai transliuojamos per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Rugpjūčio 7 diena, antradienis

9.35 Tadas Šuškevičius, Arturas Mastianica (50 km sportinis ėjimas)

10.40/12.10 Andrius Gudžius (disko metimas/atranka)

11.10 Ieva Zarankaitė (rutulio stūmimas/atranka)

12.05 Eglė Balčiūnaitė (800 m/atranka)

12.40 Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas/atranka)

*20.05 Karolina Deliautaitė (100 m/pusfinaliai)

*22.30 Karolina Deliautaitė (100 m/finalas)

Rugpjūčio 8 diena, trečiadienis

11.50 Gediminas Truskauskas (200 m/atranka)

12.05 Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis/atranka)

12.30 Eva Misiūnaitė, Modesta Morauskaitė (400 m/atranka)

13.05 Simas Bertašius (1500 m/atranka)

14.00/15.25 Edis Matusevičius (ieties metimas/atranka)

19.25 Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį/atranka)

*21.00 Eglė Balčiūnaitė (800 m/pusfinaliai)

*21.15 Ieva Zarankaitė (rutulio stūmimas/finalas)

*21.20 Gediminas Truskauskas (200 m/pusfinaliai)

*21.25 Andrius Gudžius (disko metimas/finalas)

Rugpjūčio 9 diena, ketvirtadienis

10.30 Ieva Zarankaitė (disko metimas/atranka)

13.30 Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas/atranka)

20.45 Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį/atranka)

20.50 Agnė Šerkšnienė, *Modesta Morauskaitė, *Eva Misiūnaitė (400 m/pusfinaliai)

*21.22 Edis Matusevičius (ieties metimas/finalas)

*22.00 Gediminas Truskauskas (200 m/finalas)

*22.20 Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas/finalas)

Rugpjūčio 10 diena, penktadienis

14.40 moterų estafetė 4x400 m (atranka)

*20.20 Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį/finalas)

*21.10 Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis/finalas)

*21.25 Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas/finalas)

*22.20 Eglė Balčiūnaitė (800 m/finalas)

*22.50 Simas Bertašius (1500 m/finalas)

Rugpjūčio 11 diena, šeštadienis

10.05 Brigita Virbalytė-Dimšienė, Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas)

*21.00 Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį/finalas)

*21.20 Agnė Šerkšnienė, Modesta Morauskaitė, Eva Misiūnaitė (400 m/finalas)

*21.25 Ieva Zarankaitė (disko metimas/finalas)

*22.50 moterų estafetė 4x400 m (finalas)

Rugpjūčio 12 diena, sekmadienis

10.05 Vaida Žūsinaitė, Milda Eimontė (maratonas)

11.00 Remigijus Kančys, Ignas Brasevičius, Valdas Dopolskas, Mindaugas Viršilas (maratonas)

* - jei pateks

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi