Naujienų srautas

Sportas2018.07.25 17:33

Prastas „Sūduvos“ vakaras Belgrade: į Marijampolę Lietuvos čempionai parsiveža trijų įvarčių deficitą

15min.lt, LRT.lt 2018.07.25 17:33

UEFA Čempionų lygos atrankos turnyre debiutavusi ir pirmąjį jo etapą įveikusį Marijampolės „Sūduva“ antrajame etape susitiko su varžovu iš Serbijos – trenerio Vladano Milojevičiaus treniruojamu Belgrado „Crvena Zvezda“ klubu. Ankstyvą priverstinį keitimą atlikęs Vladimiras Čeburinas ir jo komanda galiausiai kapituliavo – nors ji ir turėjo progų, tačiau aikštės šeimininkai atseikėjo net 3 įvarčius bei taip komplikavo marijampoliečių šansus prasimušti į kitą turnyro etapą. Galutinis rezultatas – 3:0 (2:0) ekipos iš Serbijos naudai.

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva“: Ivanas Kardumas; Andro Švrljūga, Povilas Leimonas, Algis Jankauskas, Aleksandras Živanovičius, Vaidas Slavickas; Gersonas Acevedo, Giedrius Matulevičius, Ovidijus Verbickas; Mihretas Topčagičius, Rigino Cicilia.

„Crvena Zvezda“: Milanas Borjanas, Filipas Stojkovičius, Vujadinas Savičius, Milošas Degenekas, MilanasRodičius, Branko Jovičičius, Nenadas Krstičičius, Lorenzo Ebecilio, Nemnaja Miličius, Nemanja Radonjičius, Benas Nebouhane.

„Twitter“ nuotr.

Rungtynių teisėjas – vokietis Bastianas Dankertas.

„Crvena Zvezda“ „Facebook“ nuotr.

Jau trečią minutę puikią progą turėjo aikštės šeimininkų žaidėjas Lorenzo Ebecilio, kuris stipriai smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų. Ivanas Kardumas atmušė kamuolį, prie kurio pirmas suskubo „Sūduvos“ gynėjas.

Dar už poros minučių – jau proga kitoje aikštės pusėje, tačiau sumaištimi baudos aikštelėje bandžiusio pasinaudoti Rigino Cicilios smūgis buvo blokuotas.

Neblogai rungtynes pradėjusių marijampoliečių treneriui Vladimirui Čeburinui jau 8 minutę reikėjo spręsti pirmąjį galvosūkį – rungtynių tęsti nebegalėjo traumų kamuojamas Mihretas Topčagičius. Vietoje jo aikštėje pasirodė Robertas Vėževičius.

Atlikus keitimą aikštės šeimininkai kiek suaktyvėjo ir kėlė du kampinius, tačiau nei L. Ebecilio, nei B. Nabouhane`o bandymai tikslo nepasiekė.

Šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynes. 17 minutę vienas prieš vartus buvo išvestas N. Miličius, tačiau šoninis arbitras užfiksavo nuošalę. Sužaidus beveik 20 minučių progas turėjo L. Ebecilio ir N. Radonjičius.

Per pirmas 20 minučių „Sūduva“ atliko vieną smūgį prie vartų, kai „Crvena Zvezda“ vartų link smūgiavo 4 kartus: 3 smūgiai skriejo į vartų plotą, o vienas bandymas buvo kiek netaiklus.

Ataką po atakos organizavęs Serbijos klubas tikslą pasiekė 23 minutę, kai gavo progą pakelti dar vieną kampinį. N. Radonjičius ir B. Nebouhane nusprendė jį įžaisti, o arčiau baudos aikštelės vidurio kamuolį pasivaręs L. Ebecilio puikiu tolimu smūgiu smeigė kamuolį į I. Kardumo ginamus vartus.

Žaidimas po šio taiklaus smūgio tapo kiek atviresnis, marijampoliečiai suprato, kad reikia bandyti pasiekti įvartį. Sužaidus beveik pusvalandį gerą progą turėjo sienele su komandos draugu sužaidęs G. Acevedo, tačiau jo smūgis buvo netikslus bei skriejo prie vartų.

35 minutę dar vienas dūris Lietuvos čempionams. Nors pirmąjį varžovų smūgį Ivanas Kardumas šiaip ne taip atmušė, tačiau prie į baudos aikštelės vidurį atšokusio kamuolio pirmieji suskubo šeimininkai ir pasiuntė kamuolį į vartus. Pasinaudojęs grubiomis klaidomis „Sūduvos“ gynyboje pasižymėjo N. Radonjičius.

S. Čirbos nuotr.

Patenkintas rezultatu Vladanas Milojevičius atliko savo pirmąjį keitimą – vietoje N. Krstičičiaus aikštėje pasirodė Dušanas Jovančičius.

Baigiantis kėliniui prasižengė P. Leimonas ir baudos smūgiu progą turėjo B. Nabouhane, tačiau I. Kardumas vėl pademonstravo savo vertę.

Teisėjas prie pirmojo kėlinio pridėjo dvi papildomo laiko minutes, per kurias nei viena komanda nieko pavojingesnio sukurti nesugebėjo.

Į rūbinę gynyboje daug laiko praleidę marijampoliečiai išėjo atlikę vos vieną smūgį prie vartų, kai „Crvena Zvezda“ prie vartų smūgiavo dukart, o į vartų plotą – net 6 kartus. Taip pat aikštės šeimininkai kėlė net 4 kampinius („Sūduva“ – 0). Tiesa, jie dažniau ir prasižengdavo – 4 kartai prieš 2.

Antrojo kėlinio pradžioje kiek aktyviau pradėjo žaisti „Sūduva“, o 52 minutę progą turėjo R. Vėževičius, kuris „išmaudė“ varžovą, priartėjo prie vartų, tačiau smūgiavo netiksliai. Prie to galėjo prisidėti ir šlapia veja – Belgrade lijo.

Nors marijampoliečiai pradėjo rodyti, kad gali žaisti su pavojingais varžovais ir vis drąsiau organizavo atakas, tačiau visą jų triūsą nubraukė N. Radonjičius, kuris turėjo daug erdvės prie baudos aikštelės prieigų, patogiai sukontroliavo kamuolį bei smeigė jį į I. Kardumo vartus. Jokių šansų marijampoliečių vartininkui. 3:0 ir itin prasta Lietuvos čempionų padėtis.

Sužaidus valandą aikštės šeimininkai valdė rungtynes bei toliau bandė kurti atakas – iš viso jie atliko 15 smūgių – į vartų plotą buvo smūgiuota jau 8 kartus, trys bandymai skriejo prie vartų, vienas smūgis buvo blokuotas. „Sūduvos“ futbolininkai laimę mėgino triskart – 2 smūgiai skriejo prie vartų, o vienas bandymas buvo blokuotas. Rungtynėms suaktyvėjus padaugėjo ir pražangų – Serbijos ekipa prasižengė 6 kartus, marijampoliečiai – 7.

64 minutę buvo atliktas ir antrasis keitimas „Crvena Zvezda“ ekipoje – L. Ebecilio vietą aikštėje užleido Milanui Jevtovičiui.

Likus 15 minučių aikštės šeimininkai kontroliavo kamuolį ir vertė „Sūduvą“ žaisti be kamuolio. Čia pat buvo atliktas ir paskutinis keitimas Belgrado ekipos gretose – du įvarčius pelniusį N. Radonjičių pakeitė Marko Gobeljičius.

Kiek atšviežinti savo komandą nutarė ir V. Čeburinas, kuris iš žaidimo išėmė G. Matulevičių. Jį pakeitė Vitalijus Gaidučikas.

88 minutę buvo parodyta ir pirmoji šiose rungtynėse geltona kortelė. Ja nubaustas Branko Jovičičius.

Teisėjas prie pagrindinio laiko pridėjo tris papildomo laiko minutes, tačiau per jas rezultatas nepasikeitė.

Per rungtynes aikštės šeimininkai iš viso atliko 16 smūgių – į vartų plotą buvo smūgiuota jau 8 kartus, trys bandymai skriejo prie vartų, net penki smūgiai buvo blokuoti. „Sūduvos“ futbolininkai laimę mėgino triskart – 2 smūgiai skriejo prie vartų, o vienas bandymas buvo blokuotas. „Crvena Zvezda“ futbolininkai kėlė 8 kampinius, kai „Sūduvos“ futbolininkai prie kampinio gairelės nestovėjo nei karto. Tačiau marijampoliečiai daugiau kartų prasižengė – 12 pražangų prieš 9.

Galutinis rungtynių rezultas – 3:0 (2:0) aikštės šeimininkų naudai.

FK „Sūduva“ nuotr.

Tai reiškia, kad marijampoliečiams norint išlaikyti viltis patekti į kitą etapą atsakomojoje dvikovoje reikės bent trijų įvarčių per 90 minučių. Tokiu atveju, nepraleidus nei vieno įvarčio į savo vartus, būtų žaidžiamas pratęsimas, o galiausiai galbūt komandos aiškintųsi jėgas ir 11 metrų baudinių serijoje.

Atsakomoji dvikova bus žaidžiama kitą trečiadienį Marijampolėje.

Jei marijampoliečiams pavyktų peržengti Serbijos komandos barjerą, jų lauktų Varšuvos „Legia“ (Lenkija) ir Trnavos „Spartak“ (Slovakija) poros nugalėtoja (pirmojoje šių komandų akistatoje pergalę rezultatu 2:0 Varšuvoje šventė ekipa iš Slovakijos). Jei pergalės pasiekti nepavyktų, „Sūduva“ tęstų kovas Europos lygos atrankoje. Trečiajame etape čia jos lauktų Jūrmalos „Spartaks“ arba San Marino „La Fiorita“.

„Crvena Zvezda“ – „Sūduva“ 3:0

23` [1:0] Lorenzo Ebecilio

35` [2:0] Nemanja Radonjičius

58` [3:0] Nemanja Radonjičius

Klubas su gilia istorija

Belgrado klubas įkurtas Antrojo pasaulinio karo pabaigoje – 1945 metais. Komanda gyvuoja jau 73 metus, o skambiausias klubo istorijos laikotarpis yra XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžia, kuomet klubas laimėjo UEFA Čempionų lygą ir Tarpžemyninę taurę. Po tokių pergalių klubas 1991 metais gavo stipriausios futbolo komandos pasaulyje titulą.

Vietiniame fronte Belgrado „Crvena Zvezda“ nugalėtojų taures kelia nuo pat 1948 metų, kai laimėjo tuometinės Jugoslavijos taurės varžybas.

Iš viso Jugoslavijos taurę klubas laimėjo 12 kartų, o čempionatą net 19 sykių. Po Jugoslavijos griūties klubas nuo 1992 metų pradėjo dalyvauti Serbijos ir Juodkalnijos čempionate ir taurės varžybose. Per 14 metų iki 2006-ųjų „Crvena Zvezda“ sugebėjo laimėti net 9 kartus taurę ir 5 kartus švęsti nacionalinio čempionato aukso medalius.

2006 metais Juodkalnijai paskelbus nepriklausomybę, o Serbijai įkūrus savo čempionatą, Belgrado komanda neatsipalaidavo ir toliau buvo viena iš dominuojančių šalies komandų – 4 kartus laimėjo čempionatą ir 3 sykius kėlė į viršų Serbijos taurės varžybose iškovotą titulą.

Stiprybė – fanai ir savi žaidėjai

Išvykose visada sunku žaisti, bet Belgrade verda išskirtinis pragaras.

Komandos namai – puikus Rajko Mitičiaus stadionas, talpinantis virš 55 tūkstančių žiūrovų. Fanai pasižymi begaliniu atsidavimu komandai, renkasi į visas komandos varžybas, o jų išskirtinis bruožas – keliamas triukšmas, prie kurio taip sunku įprasti varžovams.

BNS nuotr.

Puikus to pavyzdys – praėjusių metų paskutinio atrankos etapo į Europos lygą rungtynės su „Krasnodar“ komanda, kai serbai parsivežė įvarčio deficitą, bet namuose, prie 51 tūkstančio savų fanų armijos, nugalėjo rusų komandą ir pateko į Europos lygos grupių etapą.

Grupių etape Belgrado futbolininkai toliau žaidė aukšto lygio futbolą, nugalėjo du kartus „Koln“, sykį pasiekė lygiąsias su Londono „Arsenal“ ir du kartus pasidalino po tašką su Barysavo BATE. Tai jiems leido patekti į aštuntfinalį, kuriame minimaliu bendru rezultatu 0:1 pralaimėjo Maskvos CSKA.

Fanų palaikymas Europos lygos varžybose buvo stulbinantis – į rungtynes vidutiniškai rinkdavosi 45 tūkstančiai fanų, o jų akivaizdoje Serbijos klubas patyrė vieną vienintelį pralaimėjimą namų arenoje prieš galingą Londono „Arsenal“. Nieko nuostabaus, kad Belgrado komanda ir savo šalies čempionate surenka daugiausiai žiūrovų į namų rungtynes iš visų Serbijos ekipų – vidutiniškai 9,5 tūkstančio.

Kita šios komandos stiprybė – sudėtis, kurioje gausu serbų.

„Crvena Zvezda“ daugiausiai remiasi savos šalies žaidėjais – iš 20 futbolininkų net 15 yra serbai. Tai leidžia komandai daug efektyviau bendradarbiauti, nes daugelis šneka viena kalba, yra pažįstami ilgą laiko tarpą, pažįsta komandos žaidimo stilių, kai kurie patenka į Serbijos nacionalinę rinktinę, o tai prideda daugiau patirties žaidžiant tarptautinį futbolą.

Belgrado komandoje yra 9 futbolininkai, kurie buvo pakviesti arba į jaunimo, arba į suaugusiųjų Serbijos nacionalinę rinktinę. Šių metų pasaulio čempionate Rusijoje iš „Crvena Zvezda“ komandos buvo pakviesti du futbolininkai – gynėjas Milanas Rodičius (Rusijoje nesužaidė nė vieno mačo) ir jaunas serbų talentas Nemanja Radonjičius, kilęs dukart nuo suolo ir žaidęs prieš šveicarus bei brazilus.

BNS nuotr.

Lyderiai ir žaidimo stilius

Nors Balkanų šalių atstovai kartais pasižymi nešvariu žaidimu, „Crvena Zvezda“ futbolininkai kortelių surenka mažai. Per praėjusio sezono 37 rungtynes visa komanda gavo 58 geltonas korteles ir tik 1 raudoną, o tai reiškia, kad ekipa vidutiniškai gauna 1,6 kortelės per rungtynes. Palyginimui, „Sūduva“ šiais metais buvo nubausta 28 kortelėmis per 19 rungtynių.

„Crvena Zvezda“ turi aiškų lyderį puolime – Komorų salų atakuojantis žaidėjas El Fardou Benas Nabouhane'as, 2017-18 metų sezone per 14 rungtynių Serbijos čempionate įmušė 8 įvarčius.

Jis jau spėjo pasižymėti ir UEFA Čempionų lygos atrankoje. Pirmajame etape mušė įvartį į Jūrmalos „Spartaks“ vartus ir išvedė komandą į antrąjį etapą.

Kuriant žaidimą jam padeda du serbai – saugas Nenadas Krstičius ir krašto puolėjas N. Radonjičius. Abu žaidėjai buvo išrinkti į praėjusio sezono geriausių Serbijos lygos futbolininkų vienuoliktuką. Kartu sudėjus, jie įmušė 9 įvarčius čempionate. 22 metų N. Radonjičius, pasižymi greičiu ir geru kamuolio valdymu, taip pat puikiai kuria progas komandos draugams – Serbijos čempionate atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Šiems žaidėjams reikėtų skirti ypatingą dėmesį, nes E. F. Benas Nabouhane`as yra puikus snaiperis, N. Krstičius valdo aikštės vidurį, o N. Radonjičius bet kada gali pabėgti į greitą ataką ir ją arba pats užbaigti, arba atiduoti tikslų perdavimą komandos draugui.

Belgrado „Crvena Zvezda“ pasižymi greitu puolimu ir kompaktiška gynyba. Puola gausiomis pajėgomis ir tai daro greitai. Komanda daug žaidžia baudos aikštelėje, ieško atakos užbaigimo iš arti, bet jų žaidime nestinga smūgių iš 20 metrų ir toliau. Greitas atakas užmezga kraštuose, nes ten jų futbolininkai greičiausi. Kelia daug aukštų perdavimų į baudos aikštelę, kurioje laukia E. F. Benas Nabouhane`as, pasižymintis dideliu greičiu ir technika.

Ši komanda ginasi tikrai gerai, Serbijos lygoje per 37 rungtynes praleido vos 19 įvarčių, bet galima pastebėti, kad daro įprastas klaidas – dažniausiai neišsirenka visų priešininkų žaidėjų puolime ir vieną palieka laisvą. Susidaro įspūdis, kad „Crvena Zvezda“ gynėjai koncentruojasi į varžovą, kuris tuo metu valdo kamuolį, o aplinkinius pamiršta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi