2018.04.06 23:14

Kapitono dūris per pratęsimą atnešė „Žalgiriui“ pergalę prieš „Olympiakos“

15min.lt2018.04.06 23:14

Generaline repeticija prieš Eurolygos atkrintamųjų startą tapęs mūšis privertė parodyti charakterį. Kauno „Žalgiris“ Pirėjuje smarkiai atsilikinėjo, bet išsikapstė ir tik per pratęsimą 86:85 (25:10, 18:21, 16:25, 24:21) po Pauliaus Jankūno pergalingo metimo nugalėjo „Olympiakos“.

Generaline repeticija prieš Eurolygos atkrintamųjų startą tapęs mūšis privertė parodyti charakterį. Kauno „Žalgiris“ Pirėjuje smarkiai atsilikinėjo, bet išsikapstė ir tik per pratęsimą 86:85 (25:10, 18:21, 16:25, 24:21, 6:5) po Pauliaus Jankūno pergalingo metimo nugalėjo „Olympiakos“.

Rungtynės Graikijoje svečiams prasidėjo labai blankiai. Aštrios „Žalgirio“ puolimo iltys tapo trapiais pieniniais dantukais, kurie niekaip neperkando „Olympiakos“ gynybos. To pasekmė – 15 taškų deficitas jau po pirmųjų 10-ties minučių.

Antrajame kėlinyje ant Taikos ir draugystės sporto rūmų parketo vis dažniau atsirasdavo gerai pažįstamų žaliai-baltų krepšinio spalvų. Skrajojantis Aaronas White’as ir rėkiantis bei LED stendus spardantis Šarūnas Jasikevičius bandė įpūsti komandai energijos. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 43:31.

Trečiasis kėlinys tapo atgimimo momentu. Beno Udrihas užkūrė svečių spurtą, o prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ atsilikinėjo vos trimis taškeliais.

Lemiamos 10 minučių tapo kietos kovos ir baudų metimų konkursu. Likus žaisti 5 sekundes, rezultatas buvo lygus, o „Žalgiris“ turėjo kamuolį. Vis dėlto Pauliaus Jankūno metimas paskutinę akimirką tikslo nepasiekė.

Kauniečiai pratęsimą pradėjo pelnydami keturias taškus per beveik 4 minutes, bet per tą laiką varžovams neleido pelnyti nei vieno. Vis tik du kartus prie baudų metimo linijos stoję aikštės šeimininkai suklydo paskutiniu bandymu, tačiau kamuolį atsikovojo patys ir išsiveržė į priekį.

Tašką rungtynėse padėjo Paulius Jakūnas, kuris, likus žaisti 2,9 sek., atkovojo kamuolį po netaiklaus Edgaro Ulanovo metimo, ir išplėšė pergalę.

„Olympiakos“: V. Spanoulis 16 (6 rez. perd., 6 kl.) N. Milutinovas 15 (9 atk. kam.), B. Robertsas 12, I. Papapetrou ir K. Wiltjeras po 9.

„Žalgiris“: B. Daviesas 18 (10/11 baud. met., 6 atk. kam., 24 naud. bal.), P. Jankūnas 15, E. Ulanovas 11, A. Milaknis 8, A. White`as 7, K. Pangosas (6 rez. perd.), A. Toupane`as ir B. Udrihas (8 rez. perd.) po 6, V. Micičius 5, A. Kavaliauskas 4.