Sportas

2018.05.29 15:13

Islandija paskelbė diplomatinį pasaulio futbolo čempionato boikotą

lrytas.lt 2018.05.29 15:13

Islandija pirmadienį paskelbė diplomatinį 2018 metų pasaulio futbolo čempionato boikotą. Čempionatas vyks Rusijoje, kuri pirmadienį sulaukė milžiniško jungtinio pasaulio smūgio.  

Pirmadienį JAV paskelbė, kad iš šalies išsiunčia 60 Rusijos diplomatų, kuriuos laiko šnipais. Prie JAV prisijungė ir Europos Sąjungos valstybės – prancūzai, vokiečiai ir lenkai išsiuntė po 4 diplomatus.

Lietuva nusprendė nepageidaujamais paskelbti tris Rusijos ambasados darbuotojus.

Islandijos diplomatinis boikotas reiškia, kad 2018 metų pasaulio futbolo čempionate nedalyvaus nė vienas šalies valdžios atstovas.

Anksčiau buvo svarstoma būtent apie tokį variantą. Tuomet islandai pabrėžė, kad tai neturėtų liesti futbolo rinktinės, kuri 2016 metų Europos čempionate pavergė daugybės sirgalių širdis, kai pateko į ketvirtfinalį.

„Islandijos vadovybė ir valdžios atstovai atsisako dalyvauti visuose pasaulio futbolo čempionato renginiuose Rusijoje. Nacionalinė komanda, laimėjusi atranka, vyks į turnyrą“, – pranešė oficialūs Islandijos pareigūnai.

Pirmadienį diplomatų išsiuntimo priemonė buvo koordinuota tarp ES šalių ir JAV. Tai – pastangos nubausti Rusiją dėl įžūlaus išpuolio nervus paralyžiuojančia medžiaga prieš buvusį šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją kovo 4 dieną.

Pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 14 – liepos 15 dienomis.