Sportas

2018.02.22 22:08

Olimpiečių kritikams atsikirtęs T. Kaukėnas: aš dar garsinsiu Lietuvą

Dovilė Šeduikytė, 15min.lt2018.02.22 22:08

„Lietuva! Lietuva! Lietuva!“ – tokiais šūksniais Vilniaus oro uoste pasitikta iš olimpinių žaidynių sugrįžusi Lietuvos biatlono rinktinė. Biatlonininkai gali pasigirti geriausiu pasiekimu per nepriklausomos Lietuvos istoriją – Tomo Kaukėno iškovota 13 vieta. Biatlono mylėtojai savo didvyrius sutiko kaip nugalėtojus – visiems išdalyti šokoladiniai auksiniai medaliai. 

Biatlono rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas buvo 13-as persekiojimo ir 17-as sprinto rungtyse. Tai geriausi rezultatai tarp visų Lietuvos žiemos olimpiečių Pietų Korėjoje.

„Jei prieš žaidynes kas būtų pasiūlęs tokias vietas, būčiau sutikęs. Šios vietos geresnės nei prieš tai buvusios. Man svarbu jausti progresą. Vietos labai geros. O svarbiausia, kad pasiekiau geriausią formą tinkamu metu. Žinau, kad aš dar tikrai sportuosiu ir garsinsiu Lietuvą. Stengsiuosi, kad žiemos sportas būtų dar populiaresnis“, – šypsodamas tikino olimpietis.

Biatlonininkas tikisi, kad jo pasiekimai padės Lietuvai pamilti šią intriguojančią sporto šaką.

„Finansavimo kažkiek gal bus daugiau, bet labai svarbu, kad būtų didesnis susidomėjimas biatlonu. Visgi esame Šiaurės šalis. Norėtųsi, kad būtume ne tik teoriniai skandinavai, bet ir mūsų tradicijos būtų kaip skandinavų. Mano misija yra parodyti Lietuvai, kad yra ir žiemos sportas ir jis yra įdomus“, – ryžtingai dėstė T. Kaukėnas.

Lietuvai Pietų Korėjoje atstovaujantys 9 atletai dažnai sulaukia turistų etiketės, tačiau T. Kaukėnas įsitikinęs, kad kritika nėra pamatuota: „Man federacija užtikrina normalias sąlygas, bet jiems reikia dėl to pavargti. Yra nemažai priešiškai nusiteikusių žmonių, kurie trukdo normaliai funkcionuoti.

Pagrindinis trukdis yra požiūris, norėtųsi didesnio palaikymo. Tie, kurie nuvertina. Jie galvoja, kad jei į olimpines žaidynes vyksta tik 9 atletai, tai net neverta į juos žiūrėti. Tai liūdna. Gyvenime niekas neįvyksta labai greitai. Reikia daug metų, kad komanda didėtų ir stiprėtų. Sportininkų kiekis tik augs. Norisi, kad Lietuva garsiai skambėtų ir žiemos olimpinėse žaidynėse.“

Jau iš penktų olimpinių žaidynių grįžusi Diana Rasimovičiūtė ypatingos progos džiaugtis neturi. 33-ejų veteranė užėmė 65-ąją ir 75-ąją vietas.

Tačiau sportininkė dar nėra pasiryžusi dėti taško savo sportinėje karjeroje: „Galvoju apie tai, bet apsispręsiu po sezono. Man asmeniškai šios žaidynės galėjo būti geresnės, bet Tomas pasirodė puikiai. Komandinė dvasia ir nuotaika yra puiki.“

Paklausta, kas nepavyko Pjongčange, biatlonininkė buvo atvira: „Nepataikėme visai su forma ir dar sirgau. Viskas susidėjo iš smulkmenų. Išėjo, kaip išėjo.“ 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt