2018.01.31 20:20

„Zenit“ puolimas palaidojo „Lietuvos ryto“ viltis žengti į kitą etapą

DELFI.lt 2018.01.31 20:20

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-4) krepšininkų žygis Europos taurės turnyre baigėsi. F grupės 5-o turo rungtynėse trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 100:113 (18:31, 24:31, 25:23, 28:33) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (3-2) krepšininkams ir prarado bet kokias galimybes pasigrumti dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas. Paskutinė šio sezono dvikova su Miuncheno „Bayern“ kitą savaitę vilniečiams bus tik formalumas.

Į Mindaugo Lukauskio pirmąjį dvitaškį Sankt Peterburge pradžioje „Zenit“ krepšininkai atsakė spurtu 10:0 ir aiškiai pademonstravo, kad šioje dvikovoje nesirengia suteikti jokių vilčių svečiams.

Nepaprastai taikliai atakuodami iš dviejų taškų zonos (pirmame kėlinyje 13/15) aikštės šeimininkai netruko savo persvarą kone padvigubinti – po pirmojo kėlinio, kuriame pusę „Lietuvos ryto“ taškų pelnė Loukas Mavrokefalidis (9), „Zenit“ pirmavo 31:19.

Nemažino apsukų Vasilijaus Karasiovo auklėtiniai ir antrajame ketvirtyje. Vilniečiams gyvenimą po krepšiu apsunkino po traumos grįžęs Drew Gordonas ir Sankt Peterburgo komandos naujokas Malcolmas Griffinas.

Įpusėjus dvikovai Rusijos klubas turėjo solidžią 20 taškų persvarą – 62:42. „Zenit“ per 20 minučių pataikė net 20 dvitaškių iš 28.

Po didžiosios pertraukos vilniečių mėginimai sustabdyti grėsminguosius varžovus nuėjo perniek. Tik sėkmingai puolime žaidusio L. Mavrokefalidžio dėka skirtumas po trijų kėlinių neišaugo dar labiau – 85:67.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Vilniuje R. Kurtinaičio auklėtiniai apmaudžiai pralaimėjo „Zenit“ ekipai 96:98.

Jokių galimybių patekti į kitą etapą neturintys vilniečiai paskutines Europos taurės rungtynes šį sezoną žais savo aikštėje vasario 7-ą dieną su Miuncheno „Bayern“ komanda.