2018.01.12 22:44

Įspūdingas E. Ulanovo blokas išgelbėjo Kauno „Žalgirį“

15min.lt, basketnews.lt2018.01.12 22:44

Antrose Eurolygos rungtynėse iš eilės Kauno „Žalgiris“ sulaukė sausakimšos arenos palaikymo. Sirgaliai, nesenstantis kapitonas Paulius Jankūnas ir įspūdingas Edgaro Ulanovo blokas po sunkios kovos padėjo „Žalgiriui“ 79:77 palaužti aikštingąją Malagos „Unicaja“.

Pirmoje rungtynių pusėje Kauno „Žalgirio“ gynybos planas neveikė. Tritaškiais negarsėjanti Malagos ekipa pataikė net 8 tolimus metimus, o žalgiriečiai sulaukdavo ironiškų Šarūno Jasikevičiaus plojimų po pralaimėtų dvikovų. Antrajame kėlinyje „Unicaja“ buvo susikrovusi 11 taškų pranašumą (30:19), tačiau trečiajame kėlinyje intriga sugrįžo. Žalgiriečiai prieš lemiamą kėlinį atsiliko 52:55.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė žūtbūtinė kova. Svarbius tritaškius pataikė E. Ulanovas ir Kevinas Pangosas, o pergalę įspūdingas E. Ulanovo blokas R. McCallumui paskutinėmis sekundėmis.

Tritaškiais negarsėjanti Ispanijos ekipa pataikė net 12 taiklių metimų, „Žalgiris“ – tik penkis.

Geriausiu Eurolygos tandemu pripažintas P. Jankūno ir K. Pangoso duetas buvo rezultatyviausi komandoje. K. Pangosas surinko 16 taškų.

P. Jankūnas tempė komandą ir pelnė 14 taškų bei atkovojo 9 kamuolius. Tai jau dešimtos rungtynės iš eilės, kuriose kapitonas renka dviženklį taškų skaičių.

Rungtynes stebėjo ne tik pilnai užpildyta Kauno „Žalgirio“ arena, bet ir labiausiai Lietuvoje aptarinėjama Ballų šeima.

Prieš rungtynes pagerbtas buvęs Kauno ekipos treneris Joanas Plaza, o gruodžio mėnesio Eurolygos MVP apdovanojimą atsiėmė Paulius Jankūnas.

Pirmojoje dvikovoje Malagoje stipresnei komandai išsiaiškinti prireikė pratęsimo ir lemiamo metimo. Pirmą tokį savo karjeroje pataikė E. Ulanovas, išplėšęs dramatišką pergalę 85:83.

Kitas rungtynes Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai žais sausio 16-ą dieną išvykoje su Bambergo „Brose. Jau sausio 18-ąją Kaune jų lauks kita akistata su Valensijos „Basket“.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 16, Paulius Jankūnas 14 (9 atk. kam.), Aaronas White'as ir Edgaras Ulanovas – po 11.

„Unicaja“: Adamas Vačinskis 14, Jamesas Augustine`as 12 (9 atk. kam.), Nemanja Nedovičius 11 (9 rez. perd.), Danielas Diezas 10.