Sportas

2017.12.22 19:55

Geriausių šalies sportininkų rinkimuose – A. Gudžiaus ir A. Palšytės triumfas

15min.lt2017.12.22 19:55

Penktadienį Vilniuje surengti geriausių Lietuvos sportininkų „LTeam apdovanojimai“. Šis iškilmingas renginys – kasmetinis geriausių šalies sportininkų pagerbimas. Į šiuos apdovanojimus gali pretenduoti tik olimpinių sporto šakų atstovai. Šiemet svarbiausius apdovanojimus nuskynė lengvosios atletikos atstovai. Tarp vyrų triumfavo Andrius Gudžius, tarp moterų – Airinė Palšytė.

Svarbiausiose nominacijose triumfavo lengvosios atletikos atstovai. Tarp vyrų geriausiu išrinktas disko metikas A. Gudžius, tarp moterų šuolininkė į aukštį – A. Palšytė.

„Apie šį apdovanojimą svajojau beveik dešimtmetį. Lietuviai yra be galo stiprūs sportininkai ir būti geriausiu tarp geriausiu yra didelė garbė. Tai buvo mano svajonė“, – prisipažino A. Gudžius.

Abu jie penktadienio vakarą atsiėmė ir dar po vieną apdovanojimą. A.Palšytė triumfavo „Metų proveržio“. Šiemet sportininkė tapo pirmąją Lietuvos atstove, kuri iškovojo aukso medalį Europos uždarų patalpų čempionate. Tai taip pat antrasis medalis šalies istorijoje (pirmąjį sidabrą 2011 m. iškovojo Austra Skujytė).

A. Palšytės trenerė Tatjana Krasauskienė atsiėmė „Metų trenerei“ skirtą apdovanojimą.

„Metų pergale“ išrinktas disko metiko A. Gudžiaus triumfas pasaulio pirmenybėse Londone.

Lengvaatlečio treneris Vaclovas Kidykas atsiėmė „Metų trenerio“ statulėlę.          

„Metų moterų komanda“ išrinktas tik šiemet suformuotas irkluotojų Ievos Adomavičiūtės ir Mildos Valčiukaitės duetas.

Tarp vyrų triumfavo taip pat irkluotojai – pasaulio ir Europos čempione tapusi porinė keturvietė: Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius.

„Už pagalbą sportininkams“ apdovanotas Lietuvos akmenslydžio rinktinę treniruojantis Allenas Gulka.

„LTeam apdovanojimų“ ceremoniją vedė laidų vedėjas Justinas Jankevičius ir paplūdimio tinklininkė, kandidatė į Tokijo olimpines žaidynes Monika Povilaitytė.

„LTeam apdovanojimuose“ pasirodė ir ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės. Savo dainas olimpiečiams dovanojo Donatas Montvydas, Beatrich, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Gytis Paškevičius.

Apdovanojimų nugalėtojus rinko Lietuvos tautinio komiteto, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos trenerių asociacijos deleguoti asmenys ir įgalioti atstovai bei interneto vartotojai.

„LTeam“ yra olimpinė Lietuvos rinktinė. Tai visos Lietuvos komanda, vienijanti stipriausius šalies sportininkus, iš viso – apie 300 atletų. Olimpinę Lietuvos rinktinę simbolizuoja „LTeam“ ženklas – ąžuolo lapas. Tai tautos vienybės, stiprumo, patriotiškumo simbolis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.