Sportas

2017.12.21 14:56

Kaune pristatytas filmas apie Europos čempiones – „Auksinė komanda“

LRT.lt 2017.12.21 14:56

Kaune trečiadienio vakarą iškilmingai pristatytas filmas, primenantis prieš du dešimtmečius, 1997 metais, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės triumfą Europos čempionate Vengrijoje.

Filmo „Auksinė komanda“ premjeroje dalyvavo beveik visos čempionių komandos atstovės, premjerą praleido tik užsienyje dirbančios ir gyvenančios seserys A. bei J. Kaušaitės, o žiūrovai galėjo išvysti archyvinius kadrus iš pasiruošimo čempionatui, įdomiausias rungtynių ir pergalių akimirkas, aukso medalių įteikimo ceremonijos bei krepšinio rinktinės sutikimą Vilniaus oro uoste, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Po filmo premjeros kalbėjusi Jurgita Štreimikytė-Virbickienė teigė, kad buvo smagu prisiminti tas akimirkas ir vėl pajausti tą bendrumo jausmą.

„Teko nubraukti ašarą, nes grįžo daug prisiminimų, tas bendrystės jausmas, komandos dvasia. Buvo tikrai smagu prisiminti ir tai yra naujas stimulas naujiems darbams. Bet kokiame kolektyve labai svarbu tas bendrumas, jei yra stiprios individualybės ir jos suremia pečius į vieną komandą, tai galima pasiekti labai daug“, – sakė Europos čempionė.

1997 metų Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Vydas Gedvilas teigė, jog jam labai smagu, kad ši pergalė įamžinta filme, o jam ji – didžiausia gyvenimo pergalė.

„Aš manau, kad ši pergalė yra svarbiausia mano gyvenime iš visų pasiekimų. Manau, kad tai didžiausias indėlis į Lietuvos krepšinio istoriją ir bendrai šalies įvaizdžio formavimą. Tokios pergalės formuoja nuomonę apie Lietuvą. Merginos jau tada buvo patriotiškai nusiteikusios, joms nerūpėjo asmeniniai rezultatai ir svarbiausia buvo bendras tikslas, bendra pergalė. Nepaisant visų sunkumų, mums pavyko ją pasiekti“, – sake čempionių treneris Vydas Gedvylas.

Filmą žiūrovai taip pat galės išvysti ir Lietuvos televizijos eteryje. Filmo premjera plačiajai auditorijai vyks gruodžio 28 dieną, 21 valandą 30 minučių per LRT KULTŪROS kanalą.