2017.12.20 08:24

Karjeros rekordą pagerinęs A. Milaknis padėjo „Žalgiriui“ įveikti Vokietijos čempionus

DELFI.lt 2017.12.20 08:24

Kauno „Žalgirio“ (8/5) krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės. Savo arenoje antradienį žaidę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai itin rezultatyviose 13-ojo turo rungtynėse po atkaklios kovos 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12) nugalėjo Vokietijos čempionę Bambergo „Brose“ (6/7) ekipą. „X“ faktoriumi dvikovoje tapo savo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje pagerinęs Artūras Milaknis.

Vangiai prasidėjusiose rungtynėse žalgiriečiai po varžovų lyderio Dorello Wrighto 8-ių iš eilės taškų atsiliko 6:16, tačiau tuomet prabilo tolimoji žaliai baltųjų artilerija.

Aarono White`o, Artūro Milaknio ir Vasilije Micičiaus tritaškių užteko, kad žalgiriečiai antrojo kėlinio pradžioje persvertų rezultatą savo naudai – 24:22.

Iniciatyvą perėmę Š. Jasikevičiaus auklėtiniai mėgino atitrūkti – vienu metu pirmavo 42:35, tačiau varžovai sėkmingai sustabdė jų spurtą ir iki pat ketvirčio pabaigos kvėpavo žalgiriečiams į nugaras – 50:49.

Gynybą pagerinusiems „Žalgirio“ krepšininkams pavyko neįsivelti į varžovų siūlomą klampią kovą taškas į tašką.

Savo šou šiame kėlinyje pratęsė A. Milaknis, smeigęs tris taiklius tritaškius ir padėjęs žaliai baltiems susikrauti 10 taškų pranašumą – 64:54.

Tiesa, Bambergo komanda vėl sugebėjo surengti atsakomąjį spurtą ir trečiojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 72:72.

Vokietijos čempionai beveik visą ketvirtą kėlinį lipo žalgiriečiams ant kulnų, tačiau pabaigoje savo žodį tarė Kauno komandos kapitonas – po jo itin sėkmingo žaidimo baudos aikštėje ir tritaškio skirtumas likus žaisti 2 min. iki rungtynių pabaigos šoktelėjo iki 86:79.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pergalės iš rankų jau neišleido ir triumfavo trečiose Eurolygos rungtynėse iš eilės.