Sportas

2017.12.05 21:43

Rusija diskvalifikuota iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių

ELTA 2017.12.05 21:43

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) antradienį diskvalifikavo Rusiją iš 2018 metų žiemos olimpinių žaidynių Pjongčange (Pietų Korėja). Tai paskelbta IOC valdybos posėdyje Lozanoje (Šveicarija).

Vis dėlto tie Rusijos sportininkai, kurie niekada nebuvo įtarti dėl dopingo vartojimo bei gaus specialios komisijos pritarimą, galės varžytis Pjongčange po olimpine vėliava, o iškovojus aukso medalį, būtų giedamas olimpinis himnas.

Tokios sankcijos Rusijai pritaikytos už sistemingą dopingo vartojimą su valstybės įsikišimu. Po tyrimo ir papildomų dopingo testų šiemet buvo diskvalifikuotas visas būrys Rusijos sportininkų, kurie neteko net vienuolikos 2014 metų Sočio žiemos olimpinių žaidynių medalių.

IOC prezidentas Thomas Bachas teigė, kad toks sprendimas buvo priimtas po 17 mėnesių trukusio tyrimo, įvertinus visas rekomendacijas ir svarstymus.

Tyrimui vadovavęs buvęs Šveicarijos prezidentas Samuelis Schmidas, nepaisant nuolatinių Rusijos atstovų neigimų, ataskaitoje pateikė įrodymus dėl „sistemingo manipuliavimo antidopingo taisyklėmis bei sistema“.

T. Bachas pridūrė, kad tai buvo precedento neturintis išpuolis prieš Olimpinių žaidynių ir sporto vientisumą. „Toks sprendimas turi nubrėžti liniją ties šiuo žalingu epizodu ir pasitarnauti kaip katalizatorius efektyvesnei antidopingo sistemai“, – kalbėjo T. Bachas.

2018 metų žiemos olimpinė žaidynės prasidės vasario 9 dieną.