Sportas

2016.12.21 00:04

Perspektyvią futbolininko karjerą teko iškeisti į ramybę pajūryje

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2016.12.21 00:04

Kęstutis Ivaškevičius dar visai neseniai buvo tituluojamas perspektyviu futbolininku, kuriam sutartis siūlė garsūs užsienio klubai. Jis didžiavosi ne tik sėkminga karjera, bet ir gražia šeima. Tačiau šį pavasarį viena nelemta diena sportininko gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. 

„Palangos“ futbolo klube tuo metu žaidęs K. Ivaškevičius ruošėsi pirmosioms sezono rungtynėms. Tai tikrai nebuvo tokio lygio varžybos, prie kurių buvo pratęs Lietuvos futbolo rinktinės narys – karjeros vėjai jį buvo jau nunešę į Škotijos „Hearts“ ekipą, vėliau – į vieną geriausių Jeruzalės klubų „Bnei Jehuda“. Būtent Izraelyje futbolininko laukė didieji išbandymai.

„Izraelis – šalis, kurioje nuolat vyksta karas. Tai reiškia, kad bet kuriuo metu mieste gali sprogti bomba. Tarkime, sėdime persirengimo kambaryje prieš varžybas, treneris dėsto rungtynių taktiką ir staiga pasigirsta sirenų kauksmas, kažkur įvyksta sprogimas. Mes garsiai paplojame, kad viskas baigėsi, ir bėgame į aikštę žaisti“, – prisiminimais apie penkerius Izraelyje praleistus metus su LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ kūrėjais dalinosi K. Ivaškevičius.

Tarptautinę perspektyvaus futbolininko karjerą nutraukė trauma – varžybų metu lietuviui lūžo koja, kurios gydytis jis grįžo į gimtąjį pajūrį. Su žmona Tautvile ir ką tik gimusiu sūneliu Herkumi Kęstutis įsikūrė Giruliuose ir ketino bent sezoną čia pažaisti, kol atgaus gerą formą ir vėl galės kovoti visu pajėgumu. 

Tą rytą, jau atsigavęs po šešių patirtų operacijų, futbolininkas su jauduliu laukė galimybės vėl išbėgti į aikštę. Tautvilė su mažyliu liko namuose ir varžybas stebėjo kompiuterio ekrane. „Staiga pamačiau, kad Kęstutis nukrito. Žinau savo vyro charakterį – jis visada iš paskutiniųjų stengiasi atsikelti ir vėl pulti į kovą. O tąkart gulėjo nejudėdamas. Mačiau, kaip prie Kęstučio puolė komandos gydytojas, atbėgo jo tėtis, atvažiavo greitoji. Širdis daužėsi laukiant žinių“, – nežinios valandas prisiminė Tautvilė. 

Kodėl vos 31-erių sulaukusiam vyrui staiga sustojo širdis, gydytojai negali atsakyti iki šiol. Pats sportininkas ne iš karto atgavo sąmonę. „Rodos, tik ką žaidžiau aikštėje, o atsibudau jau ligoninėje. Nieko nesupratau. Mintis, kad vis dėlto įvyko kažkas negero, sąmonę pasiekė tik tuomet, kai gydytojai pasakė, jog su futbolu greičiausiai teks atsisveikinti“, – prisipažino K. Ivaškevičius. 

Ką reiškia akis į akį susidurti su mirtimi ir iš naujo kurti subyrėjusį tarsi kortų namelis gyvenimą? K. Ivaškevičiaus mintys apie tai – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.