2021.09.19 12:22

Daviso taurės finiše – Viliaus Gaubo pralaimėjimas

atnaujinta 14.10
LRT.lt2021.09.19 12:22

Lietuvos teniso rinktinei nepavyko pergalingai užbaigti pasirodymo Daviso taurėje. Nieko nebelėmusioje vienetų varžybų akistatoje 16-metis Vilius Gaubas 4:6, 4:6 pripažino 5 metais už jį vyresnio graiko Alexandro Skorilo (ATP-1199) pranašumą.

V. Gaubas, kuris pasaulių jaunių reitinge užima 46-ąją vietą, atkakliai priešinosi labiau patyrusiam varžovui.

Pirmajame sete po aštuonių geimų buvo lygybė – 4:4. Visgi A. Skorilas laimėjo du lemiamus geimus ir įgijo persvarą. Antrajame sete 21-erių metų graikas dar kartą įrodė savo pranašumą – 6:4.

Lietuvos rinktinės pergalę prieš Graikiją lėmė sėkmingas pasirodymas dvejetų varžybose. Ričardas Berankis (ATP-107) ir Laurynas Grigelis (ATP-540) įtikinamai 6:2, 7:5 nugalėjo Petrosą Tsitsipą (ATP-730) ir Markosą Kalovelonį (ATP-779).

Šeštadienį abejas kovas taip pat laimėjo lietuviai – R. Berankis 6:1, 6:3 nugalėjo P. Tsitsipą, o L. Grigelis 7:6 (8:6), 3:6, 7:5 palaužė Michailą Pervolarakį (ATP-484).

Per dvi dienas Graikijos ir Lietuvos tenisininkai iš viso sužaidė keturis susitikimus – rezultatu 3:1 triumfavo lietuviai, kurie tuo pačiu užsitikrino patekimą į pereinamąjį mačą dėl vietos pirmoje pasaulio grupėje.