Naujienų srautas

Sportas2016.09.04 22:45

E. Jankauskas: rezultatas skaudus, bet matau daug pozityvo

ELTA 2016.09.04 22:45

Po pirmųjų 2018 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybų F grupės turnyro rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu, bet apgailestavo dėl išsprūdusios pergalės.  

Lietuvos futbolininkai sekmadienį Vilniuje sužaidė lygiosiomis 2:2 (2:0) su Slovėnijos komanda. Lietuviai pirmavo 2:0, bet rungtynių pabaigoje praleido du įvarčius. Vienas iš jų buvo įmuštas paskutinę mačo minutę.

„Liūdna, kai praleidi įvartį su finaliniu švilpuku, tačiau norėčiau koncentruotis ties pozityviais dalykais – komandos puolimu, gynyba, kovingumu. Visi vyrai didvyriškai kovojo, pademonstravo, kad gali žaisti futbolą. Tai buvo geros rungtynės prieš labai stiprią komandą“, – spaudos konferencijoje sakė E. Jankauskas.

Lietuvos rinktinės treneris pabrėžė, kad varžovai rungtynių pabaigoje buvo geriau pasiruošę fiziškai.

„Negalime apsimesti, kad esame vienodo lygio komanda su slovėnais. Jų žaidėjai rungtyniauja aukščiausio lygio čempionatuose, nuolat turi tokių mačų patirties. Jautėsi, kad mūsų žaidėjai neturi tokios patirties. Didžiuojuosi savo vyrais, kurie kovojo iki pabaigos. Rungtynių pabaigoje žaisdami be kamuolio išsekome fiziškai ir emociškai. Net ir antrajame kėlinyje turėjome progų pasižymėjo, bet fiziškai neatlaikėme visas 90 min. Jautėme didžiulį sirgalių palaikymą, noriu jiems padėkoti už paramą net esant lietingam orui“, – kalbėjo E. Jankauskas.

E. Jankauskas pabrėžė, kad nei vienas Lietuvos žaidėjas jo nenuvylė: „Jei nors vienas žaidėjas būtų sužaidęs mažiau savo galimybių ribos, būtume pralaimėję. Galima atidžiai analizuoti, kaip kas sužaidė, bet džiaugiuosi savo žaidėjų atsidavimu“.

Trenerio teigimu, komandos kortas kiek sumaišė F. Černycho trauma.

„Jis yra labai svarbus žaidėjas, bet jį pakeitęs Mindaugas Grigaravičius nesužaidė prastai. Rungtynių pabaigą labiau lėmė ne vieno žaidėjo netektis, o fizinis varžovų pranašumą“, – aiškino E. Jankauskas.

Slovėnijos rinktinės treneris Sreškas Katanecas neliko nusivylęs rezultatu: „Po pirmojo kėlinio atsilikome dviem įvarčiais, todėl turėjome pakeisti žaidimą. Džiaugiuosi, kad pavyko atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Mes neišnaudojome daug progų ir tikiuosi, kad kitose rungtynėse realizacija bus geresnė“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi