Naujienų srautas

Sportas2020.03.07 12:00

Retą genetinę ligą turintis ieties metikas nusiteikęs rimtai – treniruojasi su Lietuvos rekordininku

Lietuvos paralimpiniame sporte pasirodo vis naujų talentų – vienas jų – regėjimo negalią turintis Juozas Eigminas. Ieties metimą dar tik perprasti bandantis vaikinas jau svajoja apie paralimpines žaidynes. Ir ne veltui, nes jis mokosi iš pačių geriausiųjų: jo treniruočių partneris - Lietuvos rekordininkas, geriausias šalies lengvaatletis Edis Matusevičius.  

J. Eigmino matymo laukas vos vienas metras, tačiau 23-ejų metų vaikinui pasirinkti vieną techniškiausių lengvosios atletikos rungčių – ieties metimą tai nesutrukdė.

Regėjimo negalią turintis šiaulietis visą gyvenimą sportavo – ekstremalųjį parkūrą, vėliau šokinėjo į aukštį ir tolį, bet visada su pavydu stebėjo ieties metikus. Šį įrankį Juozas Eigminas paėmė į rankas mažiau nei prieš metus.

„Viskas yra sunku, nes ieties metimas yra techniškiausia rungtis, be proto daug technikos, kiekvienas judesys svarbus, tai dabar labiausiai dirbame su ieties išmetimu, nes, kas keista, ietį reikia mesti ne tik ranka, reikia mesti krūtine, savo kūnu. Man kaip gyvenime nemėčiusiam, tai labai sunku suprasti, pagauti. Ties tuo daugiausia dirbame, vargstame“, – su LRT TELEVIZIJA kalbėjo Juozas Eigiminas.

J. Eigminas renkasi sudėtingą kelią – pradėjęs treniruotis ieties metimą, jis nutarė iš Šiaulių persikelti studijuoti į Vilnių ir treniruotis pas vieną geriausių šalies ieties metimo specialistų – Edmuntą Matusevičių. Geriausio šalies lengvaatlečio Edžio Matusevičiaus tėtį ir trenerį reikėjo įtikinti, kad retą genetinę akių ligą nuo ankstyvos vaikystės turintis vaikinas nusiteikęs rimtai.

Su neįgaliaiais iki šiol nedirbęs treneris Juozo Eigmino stropumu ir noru siekti pačių aukščiausių tikslų jau neabejoja.

„Negaliu garantuoti, kad jis jau šiemet paklius į paralimpines, bet aš jau įsitikinęs, kad kitais metais jis tikrai bus stiprus varžovas, dalyvaujantis jų varžybose, vienas iš rimtų kandidatų į prizines vietas“, – kalbėjo treneris.

Patarimus ieties metimo naujokui noriai dalija ir šalies lengvosios atletikos pažiba Edis Matusevičius.

„Tiesiog atėjo žmogus, norintis mėtyti ietį. Džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau norinčių, smagu, kad ir neįgalieji prisijungia prie mūsų“, – tvirtino Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis ieties metikas.

„Turėti tokį žmogų šalia savęs kaip partnerį, kaip komandos narį, vien šiandien apšilinėdamas gavau daug patarimų ir kiekvieną kartą, kai Edis yra treniruotėje, labai džiaugiuosi, ypač metimuose, nes jis tikrai padeda“, – pridūrė J. Egminas.

J. Eigminas ne vienintelis paralimpinėms žaidynėms besirengiantis lengvaatletis, kuris treniruojasi su sveikaisiais. Kartu su geriausiais šalies sprinteriais treniruojasi ir Europos neįgaliųjų 100 metrų bėgimo vicečempionas Danas Sodaitis.

Žinios. Klaipėdos politikai svarsto dvigubinti rinkliavą už automobilių statymą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi