Naujienų srautas

Sportas2019.11.15 13:39

Vienas olimpinės krepšinio atrankos turnyrų vyks Lietuvoje

atnaujinta 14.04
LRT.lt 2019.11.15 13:39

Penktadienį FIBA skelbia šalis, kurios organizuos krepšinio atrankos turnyrus į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes. Lietuva gali švęsti – vienas iš turnyrų vyks mūsų šalyje.

Lietuvoje turnyras vyks Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Anksčiau pranešta, kad suorganizuoti tokį renginį gali kainuoti iki 3 mln. eurų.

FIBA už teisę rengti atranką iš šalių krepšinio federacijų reikalauja apie 2,3 mln. eurų. Likusi suma gali susidaryti dėl įvairiausių organizacinių išlaidų.

Kiti turnyrai vyks Splite (Kroatijoje), Belgrade (Serbijoje) ir Viktorijoje (Kanadoje). Tai reiškia, kad su šių šalių rinktinėmis mūsiškiai negali susitikti atrankos turnyruose.

Portalui LRT.lt kalbėjęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas patvirtino, kad Lietuvos rinktinėje atrankos turnyre Kaune tikrai nesusitiks su pajėgia Graikijos rinktine bei rusais.

Anot M. Špoko, varžovai bus atrinkti geografiniu principu, todėl lietuviai grupėje gali tikėtis Afrikos, Azijos, Amerikos bei Europos žemynų komandų.

LKF generalinis sekretorius dar pasidžiaugė, jog mūsų šalies krepšininkams nereikės vykti į kitą šalį ir joje aklimatizuotis. Taip pat M. Špokas teigėm, jog tikisi audringo savų sirgalių palaikymo.

Dėl 4 kelialapių į Tokiją varžysis 24 šalių nacionalinės komandos. Jos bus padalintos į 4 grupes po 6 rinktines. Iš kiekvienos grupės į olimpines žaidynes pateks tik vienos šalies krepšininkai.

Atrankos turnyrai vyks 2020-ųjų birželio 23-28 dienomis. Tokijuje kelialapius užsitikrinusios rinktinės varžysis nuo liepos 24 iki rugpjūčio 9 dienos.

Visos atrankos dalyvės:

Angola, Brazilija, Kanada, Kinija, Kroatija, Čekija, Dominikos Respublika, Vokietija, Graikija, Italija, Pietų Korėja, Lietuva, Meksika, Naujoji Zelandija, Lenkija, Puerto Rikas, Rusija, Senegalas, Serbija, Slovėnija, Tunisas, Turkija, Urugvajus, Venesuela.

Olimpinėse žaidynėse jau vietą yra išsikovojusios Ispanijos, Prancūzijos, Australijos, Nigerijos, Irano, JAV, Argentinos ir Japonijos rinktinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi