Sportas

2015.09.08 13:45

Rinktinės treneris apie Lietuvos kurčiųjų rinktinei sugrotą tarybinį himną: klysta visi

Taivane vykęs 2015 metų pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionatas sekmadienį baigėsi akibrokštu – pagerbiant vyrų turnyro aukso medalius laimėjusią Lietuvos rinktinę, nuskambėjo ne oficialus mūsų šalies, o Lietuvos Tarybų socialistinės respublikos (LTSR) himnas, gyvavęs nuo 1950 iki 1988 metų.

Taivane vykęs 2015 metų pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionatas sekmadienį baigėsi akibrokštu – pagerbiant vyrų turnyro aukso medalius laimėjusią Lietuvos rinktinę, nuskambėjo ne oficialus mūsų šalies, o Lietuvos Tarybų socialistinės respublikos (LTSR) himnas, gyvavęs nuo 1950 iki 1988 metų.

Apdovanojimo ceremonijos metu pagerbiant čempionus ir į viršų kylant Lietuvos vėliavai, salėje suskambo tokie žodžiai: „Tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė/Už laisvę ir tiesą kovojus ilgai“ ir mūsų šalies delegacija suprato, kad kažkas čia ne taip.

Primename, kad lietuviai finale po dramatiškos kovos 78:75 įveikė JAV atstovus. 18 taškų nugalėtojams pelnė Gediminas Zukas, 16 – Arvydas Bareikis, po 12 – Justinas Navlickas ir Martynas Vainius, 9 – Andrejus Zenevičius, 8 – Karolis Birieta, 3 – Algirdas Pazdrazdis.

Aukso medaliais taip pat pasipuošė Lukas Laurinaitis, Arūnas Kubilius, Lukas Pečiulis, Robertas Puzinas ir Mantvydas Vaičiulis.

„Ką padarysi, patys krepšininkai to negirdėjo. Negalime priekaištauti, klysta visi. Buvo labai gerai organizuotos varžybos, išskyrus šį vieną momentą. Tikrai nemanau, kad tai buvo padaryta tyčia“, – situacijos nesureikšmino rinktinės treneris Algimantas Šatas.

Interneto komentaruose akimirksniu kilo diskusijos, ar tai nebuvo provokacija, tačiau treneris pažymėjo, jog organizatoriai už tai atsiprašė.

„Nelabai smagu dėl tokių aplinkybių, tačiau po visko mūsų rinktinės prezidentas priėjo prie organizatorių ir paaiškino situaciją. Sužinoję savo techninę klaidą, varžybų rengėjai mūsų atsiprašė, tad viskas tvarkoje“, – aistras ramino A. Šatas.

Per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją toks atvejis yra pirmasis, tačiau treneris tvirtino apie tai pernelyg negalvojantis ir džiaugėsi ekipos rezultatais – finale buvo įveikta būtent JAV komanda.

„Viskas gerai baigėsi, o kas įvyko, tas įvyko. Džiaugiamės, kad sėkmingai garsinam savo šalies vardą. Galime visur pralaimėti amerikiečiams, tačiau krepšinyje visada norime būti geresni“, – reziumavo rinktinės strategas.

Be to, gerai turnyre pasirodė ir moterų rinktinė – Linos Dambrauskaitės treniruojamos Lietuvos krepšininkės finale 54:68 nusileido amerikietėms ir tenkinosi sidabro medaliais. 14 taškų į varžovių krepšį įmetė Justina Burbaitė-Mačiulienė, 13 – Gabrielė Valaitytė, 11 – Jurgita Šegždaitė. Lietuvos rinktinėje taip pat žaidė Agnė Žegytė (7 tšk.), Ramunė Eskertaitė (5 tšk.), Deimantė Naruševičiūtė (2 tšk.), Gražina Jocytė, Rūta Pazdrazdienė (po 1 tšk.). Sidabru taip pat pasidabino Aušra Milašauskaitė, Sonata Bareikienė, Jurgita Jankutė-Meškinė ir Jurgita Navickaitė.