Sportas

2019.06.12 10:00

Broliai Lavrinovičiai – apie karjeros pabaigos klausimą, patarimą Maksvyčiui ir traumas rinktinėje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.06.12 10:00

Broliai Lavrinovičiai Lietuvos krepšinio pasaulyje yra ne taip dažnai pasitaikančio ilgaamžiškumo pavyzdys. Šiemet į penktąjį dešimtį įkopsiantys Kšištofas ir Darjušas į bendrą vinį, ant kurios vieną dieną teks kabinti sportbačius, kol kas nesidairo.

Norėdami geriau suprasti, kiek ilgai profesionaliai krepšinį žaidžia broliai Lavrinovičiai, užtenka užmesti akį į pirmųjų oficialių krepšininkų dvynių rungtynių Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) datą. 1997-ųjų rugsėjo 19-ąją aukštaūgiai debiutavo Alytaus „Alita-SAVY“ klubo gretose dvikovoje su Klaipėdos „Neptūnu“.

Nors dvikova buvo pralaimėta (59:83), abu broliai džiaugėsi savo pirmomis ir kukliomis minutėmis profesionalų krepšinyje. Tame sezone dar Vilniaus „Sakaluose“ žaidė Ramūnas Šiškauskas, o kitas karjerą jau baigęs žaidėjas – Mindaugas Timinskas gynė „Šilutės“ komandos garbę. Vienintelis kitas tų dienų mohikanas, savo DNR turintis tokį pat ilgaamžiškumo geną, praėjusiame sezone Prienų „Skycop“ gretose žaidė petys į petį su broliais Lavrinovičiais. Žinoma, kalba eina apie Mindaugą Lukauskį.

Aišku, kad net ir ilgos, daug įspūdžių kupinos kelionės kažkada baigiasi. Klausimų apie tai, kada baigsis Kšištofo ir Darjušo odisėja profesionalų karjeros vandenyne, broliai sulaukia nemažai. Tokių užklausų skaičius geometrine progresija pradėjo didėti nuo 2016–2017 m. sezono, kada dvyniai vėl sujungė jėgas ir prisijungė prie Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos. Karjeros buvę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai nebaigė nei po pirmojo, nei po antrojo sezono Panevėžyje.

Prieš 2018–2019 m. sezoną Lavrinovičiai persikėlė į Prienus. Čia ryškiau žibėjo Darjušas, kuris sužaidė 39 rungtynes LKL ir per 23 žaidimo minutes pelnydavo po 12,7 taško, atkovodavo po 4,5 kamuolio ir rinkdavo po 13,6 naudingumo balo. Kšištofas rungtyniaudavo beveik perpus trumpiau (12 min), o tai atsispindėjo ir statistikoje – 5,8 tšk., 2 atk. kam., 6,4 naud. bal.

Vienoje Vilniaus kavinių krepšininkai sutiko pabendrauti su portalu LRT.lt pasidalinti savo artimiausios ateities planais bei pakalbėti apie krepšinio aktualijas. Lavrinovičiai tikina – kol kas sunku pasakyti, ar sezonas Prienuose buvo paskutinis jų profesionalų karjerose.

„Mes patys laužome galvą ir dar tikrai neturime atsakymo dėl karjeros pabaigos. Žinome, kad kažkokiame lygyje dar žaisime. Galbūt mėgėjų, galbūt aukštesniame. Vis tiek krepšinis yra mūsų kraujyje. Dabar mūsų planuose tęsti projektą „Lav Twins“. Nenorime apsiriboti tik Lietuvos rinka. Norime išplaukti ir į tarptautinius vandenis. Mūsų planuose – kelionės į Kiniją ir JAV“, – apie tai, kas brolių laukia vasarą kalbėjo Kšištofas.

„Kol kas sportuojame, palaikome formą, bet turime labai daug darbo mūsų projektu. Užimtumas suplanuotas iki rudens. Vasarą ir rudenį dėliosime planus ir dėl karjeros“, – brolio mintį pratęsė Darjušas.

Šiuo metu krepšinį į antrą planą nustūmę dvyniai siekia tapti rekordininkais. Praėjusių metų rudenį pristatytas „Lav Twins“ realybės šou projektas pristato brolius iš Lietuvos kaip „aukščiausius pasaulyje dvynius“. Su tokia žinute krepšininkai stengiasi ne tik išgarsėti užsienyje, bet, kaip sako Kšištofas, „galbūt net padovanoti Gineso rekordą Lietuvai“.

– Kšištofai ir Darjušai, kokius signalus po šio sezono jums siunčia kūnai? – portalas LRT.lt pasiteravo dvynių krepšininkų.

– (Kšištofas) Kūnai sako, kad dar galime žaisti, bet smegenys supranta, jog reikės kažkiek sveikatos palikti senatvei.

– (Darjušas) Šis sezonas buvo visai sėkmingas – žaidėme be traumų. Noro žaisti yra, bet nereikia laukti momento, kai visiškai nebegalėsime pajudėti. Yra dvejonių. Džiugu, kad žaidimu ir rezultatais metai buvo sėkmingi. Vasaros metu viską spręsime.

– Prienuose žaidėte klube, kurį treniruojame Virginijus Šeškus. Vieša paslaptis, jog šio specialisto komandose treniruočių režimas kiek laisvesnis. Koks buvo sezonas su „Skycop“ ekipa?

– (Kšištofas) Mums buvo sudarytas palankus grafikas. Aišku, galbūt komandiniai rezultatai galėjo būti ir geresni. Juk turėjome surinkę pajėgią sudėtį. Varžovams atidavėme kelias svarbias pergales, pavyzdžiui, „Šiauliams“ pralaimėjome triskart. Galbūt būtume buvę ne septintoje vietoje, o penktoje bei būtume turėję šansų prasibrauti į ketvirtuką. Turėjome visai neblogą šansą net ir būdami septinti įveikti „Neptūną“.

– Ketvirtfinalio serijoje „Skycop“ ekipa rimtai kibo į atlapus „Neptūnui“, o seriją pralimėjote 1-2 po lemiamų rungtynių Klaipėdoje. Ar tikėjote, jog galite įveikti klaipėdiečius?

– (Darjušas) Be abejo, tikėjome. Visuomet sakiau, kad jeigu pasieksime atkrintamąsias sveiki, tikrai galėsime kovoti su galingesnėmis komandomis. Mums padėjo sukaupta patirtis, supratimas, jog mūsų laukia visai kitokios svarbos rungtynės. Žaidėme daugiau nei šimtu procentų ir bandėme atiduoti visą save. Patirtis tikrai padėjo.

– Darjušai, sužaidėte asmeniškai puikų sezoną ir net visoje lygoje pirmavote pagal išprovokuotas pražangas. Kur tokio sėkmingo žaidimo paslaptis?

– (Darjušas) Šiame sezone žaisdavau labai daug. Tekdavo aikštėje praleisti ir po 30 minučių, kas man nėra būdinga. Pastarąjį kartą tiek žaidžiau galbūt tik prieš dešimt metų.

Kalbant apie tas išprovokuotas pražangas, jeigu išprovokuoji jas, reiškia esi geroje sportinėje formoje. Ilgas žaidimo laikas leisdavo išlaisti tą patį tonusą bei, žinoma, pavyko sezone nepatirti rimtų traumų. Komandos draugai mane gerai išnaudodavo. Į statistiką nekreipdavau dėmesio. Apie išprovokuotas pražangas sužinojau tik stebėdamas LKL rungtynes bei išgirdęs, kai apie tai užsiminė komentatoriai.

– Karjerą LKL pradėjote Alytuje. Galbūt turite minčių Alytuje ir padėti paskutinį tašką savo profesionalų karjerose?

– (Darjušas) Praėjusiais metais svarstėme variantą žaisti Alytuje. Tuomet nesusitarėme su vadovais dėl kontrakto sąlygų. Dabar, kuo toliau, tuo sunkiau. Ne viskas nuo mūsų priklauso. Negalime tiesiog ateiti pas kurį nors komandos vadovą, išspirti duris ir pasakyti – šiandien aš žaisiu už jus. Taip nebūna. Komandos formuoja savo viziją. Galbūt jiems nereikia patyrusių senių, galbūt reikia jaunimo, kuris bėgtų.

– Kšištofai, Kazys Maksvytis yra minėjęs, jog prieš priimdamas sprendimą nuo kito sezono treniruoti Permės komandą bendravo ir su jumis. Ką patarėte jums gerai pažįstamam treneriui?

– (Kšištofas) Labai gerai pažįstu Permės klubo vadovybę. Kiekvieną vasarą lankausi Permėje, nes iš ten kilusi mano žmona. Žinau, kokie yra klubo tikslai, koks biudžetas, kokia atmosfera. Krepšinis miestui yra labai svarbus. Vietinėje arenoje telpa 6 tūkstančiai žiūrovų ir tribūnos beveik kiekviename susitikime būna užpildytos. Šiame sezone VTB lygoje klubas iškovojo tik 5 pergales, tačiau tai neatbaidė sirgalių. Tas palaikymas liko nuo anksčiau sėkmingai rungtyniavusio „Ural Great“ klubo laikų.

Kaziui patariau net nedvejoti ir priimti pasiūlymą. Tai geras šansas treneriui pakelti klubą iš dugno. Pastaruoju metu Permės ekipa nerodė gerų rezultatų ir buvo tarp autsaiderių.

– Esate abu žaidę Kazio Maksvyčio treniruojamame Panevėžio „Lietkabelyje“. Ar jūsų galva šis treneris gali sėkmingai darbuotis dar aukštesniame lygyje?

– (Kšištofas) Žinoma, kad gali. K. Maksvytis – aukšto lygio treneris. Jis neturėjo tik vienerių ar dvejų gerų metų per savo trenerio karjerą. Nereikia ieškoti kažkokių sliekų – užtenka pažiūrėti į jo treniruojamų komandų rezultatus ir viskas tampa aišku.

– (Darjušas) Labai svarbu, kad žaidėjai nori su juo dirbti. Lietuvoje jis yra vienas iš kelių trenerių, su kuriuo su malonumu dirba krepšininkai.

– Pakalbėkime apie kitą jums artimą temą – Lietuvos rinktinę. Šių metų pasaulio taurės turnyre lietuvių laukia labai stipri H grupė su Kanados, Australijos ir Senegalo rinktinėmis. Ar jūsų galva mūsų šalies krepšininkai pajėgūs žygiuoti toliau?

– (Kšištofas) Žiūrėkite, yra du variantai. Tu gali patekti į sitprią grupę, kurioje ruošiesi žaisti prieš pajėgius varžovus, koncentracija yra dvigubai didesnė. Žinoma, gali patekti į silpną grupę, į kurią nukeliauji galvodamas, kad žaisi kitame etape. Nori ar nenori pasąmonėje jautiesi stipresnis už varžovus ir taip gali atsipalaiduoti. Dabar mūsų rinktinės laukia labai stipri grupė ir teks žaisti taip lyg kovotum galutiniame komandų aštuntuke. Varžovai tikrai nėra iš silpnesnių.

– (Darjušas) Viskas priklausys nuo pirmųjų rungtynių. Tos pirmosios rungtynės turi daug įtakos žaidėjų pasitikėjimui.

– Rinktinei dėl traumų gali nepadėti du labai svarbūs žaidėjai – Jonas Mačiulis ir Artūras Gudaitis. Ar pavyks kompensuoti jų netektis?

–  (Kšištofas) Aišku, gaila, kad jų situacija tokia. Tiek A. Gudaitis, tiek J. Mačiulis yra verti vietos rinktinėje. Kaip tik prieš savaitę su jais kalbėjomės. Jie tikrai padėtų rinktinei.

Kai buvau jaunas, galvojau, jog patyrusių krepšininkų komandoje nebus kam pakeisti, bėgant metams supratau, kad nepakeičiamų nėra. Bus žaidėjai, kurie užpildys netektis. Žinoma, J. Mačiulis yra rinktinės veteranas ir galėtų daug ką duoti rinktinei savo patarimais ir patirtimi. A. Gudaitis dabar žaidė geriausią savo karjeros krepšinį. Kaip bebūtų, situacija tokia, kokia yra. Kiek žinau, J. Mačiulio situacija kiek geresnė, o A. Gudaitis dar nėra tikras, ar spės atsigauti.

–  Galima nesunkiai spėti, jog būsite vieni didžiausių rinktinės sirgalių pasaulio taurės turnyre?

–  (Kšištofas) Be abejo, visada palaikysime rinktinę.

–  (Darjušas) Net planuojame nuvažiuoti į Kiniją palaikyti mūsų komandos gyvai. Jeigu rasime pinigų bilietams (juokiasi – aut.).

–  (Kšištofas) Perduokite, kad siunčiame visiems rinktinėms žaidėjams linkėjimus ir linkime sveikatos.