Naujienų srautas

Visi įrašai
Pasaulyje2025.03.26 06:27

Karas Ukrainoje. Rubio: taikos susitarimui pasiekti gali prireikti šiek tiek laiko

Atnaujinta 03.40
00:00
|
00:00
00:00

JAV valstybės sekretorius Marco Rubio trečiadienį pareiškė, kad  Jungtinės Valstijos išnagrinės Rusijos prašymus mainais į susitarimus su Ukraina, įspėdamas, kad taikos susitarimui pasiekti prireiks laiko.

„Tai nebus paprasta. Tai užtruks, bet bent jau esame tame kelyje ir kalbame apie šiuos dalykus“, – spaudos konferencijoje Jamaikoje sakė M. Rubio.

Informacija trumpai

  • Zelenskis kaltina Rusiją manipuliuojant paliaubų Juodojoje jūroje sąlygomis.
  • ISW: paliaubų susitarimo įgyvendinimas neaiškus.
  • JAV sako, kad Rusija ir Ukraina sutiko nutraukti karo veiksmus Juodojoje jūroje.
  • Trumpas teigia, kad Rusija vilkina susitarimą dėl paliaubų Ukrainoje.
  • Rusija atsisako perduoti Zaporižios AE kontrolę Ukrainai.
  • Lavorvas pareiškė, kad rusai su amerikiečiais aptaria atnaujinti „Nord Stream“ darbą.
  • Pareigūnas: šiuo metu Ukrainai iš Baltarusijos pusės negresia pavojus.

ISW pateikia naujausią Ukrainos žemėlapį, kuriame užfiksuotos Ukrainos ir Rusijos pajėgų kontroliuojamos teritorijos:

Atnaujinta 03.40

Pietų Korėja tvirtina, kad Pchenjanas šiais metais į Rusiją išsiuntė dar tris tūkstančius karių, pajėgoms stiprinti karui su Ukraina. Taip pat, Seulo teigimu, Šiaurės Korėja ir toliau tiekia raketas, artileriją ir amuniciją. Skaičiuojama, kad papildomi pajėgumai išsiųsti per sausį ir vasarį. Pernai iš pirmųjų 11-os tūkstančių į Rusiją išsiųstų Šiaurės Korėjos karių, manoma, bent trečdalis žuvo arba buvo sužeisti.

Atnaujinta 00.50

Rusijos pajėgoms atakavus Charkivą, naujausiais duomenimis, sužeisti 8-i žmonės. Pranešama apie mažiausiai 15 sprogimų, apgadinti daugiaaukščiai pastatai.

Tuo metu Dnipre taip pat nugriaudėjo sprogimai, užsidegė automobiliai ir infrastruktūros objektai. Apie aukas kol kas nepranešama.

Reaguodamas į nuolatinius apšaudymus, prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad kalbėti apie spaudimo Rusijai mažinimą yra netikslinga ir nenaudinga.

Apie antradienio įvykius skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą