Pasaulyje

2019.02.28 22:49

Alžyre paleisti visi žurnalistai, kurie buvo sulaikyti per protesto demonstracijas

ELTA 2019.02.28 22:49

Alžyro policija paleido visus žurnalistus, kurie buvo sulaikyti ketvirtadienį per protesto akcijas prieš žiniasklaidos cenzūrą. Tai pranešė televizijos kanalas „Al Arabia“.

Anksčiau dieną šimtai reporterių, valstybinių ir privačių televizijos kanalų ir radijo stočių darbuotojų dalyvavo eitynėse Alžyro sostinės centre, smerkdami valdžios spaudimą žiniasklaidai. Jie piktinosi tuo, kad jiems draudžiama atvirai pasakoti apie tai, kas dabar vyksta šalyje. Buvo pranešta, kad policija sulaikė daugiau kaip 40 žiniasklaidos atstovų.

Jau antrą savaitę šalyje nesiliauja protesto akcijos prieš 81 metų amžiaus prezidento Abdelazizo Bouteflikos kandidatūros iškėlimą dar vienai kadencijai. Alžyriečių nuomone, prezidentas, kuris jau sunkiai kalba ir juda tik su neįgaliojo vežimėliu, turėtų atsisakyti tolesnių pretenzijų į valdžią.

SIPA/Scanpix nuotr.

Vasario 10 d. A. Bouteflika, einantis Alžyro prezidento pareigas nuo 1999 metų, paskelbė balotiruosiąsis penktajai kadencijai valstybės vadovo rinkimuose, kurie turi įvykti balandžio 18 d.

2013 metų balandį A. Bouteflika patyrė sunkų insultą, jo sveikatos būklė smarkiai pablogėjo, jis retai rodosi viešumoje. Nuo to laiko politikas naudojasi neįgaliojo vežimėliu, bet ši aplinkybė 2014 metų balandį jam nesutrukdė įtikinamai laimėti Alžyro prezidento rinkimus ir iškovoti ketvirtąjį penkerių metų mandatą.