Naujienų srautas

Visi įrašai
Pasaulyje2024.11.12 06:18

Karas Ukrainoje. Analitikas: Rusija laukia Trumpo atėjimo ir didina spaudimą Ukrainoje

00:00
|
00:00
00:00

993-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Po JAV prezidento rinkimų rezultatų Rusija ėmėsi paskutinių veiksmų Ukrainoje prieš Donaldo Trumpo inauguraciją sausio mėnesį, „SkyNews“ teigia karo analitikas Seanas Bellas.

„Trumpo žmonės dabar sako, kad dabar daugiau dėmesio skiriama tam, kaip užbaigti karą, o ne ginčui dėl teritorijos, o tai iš esmės skiriasi nuo požiūrio, kurio Vakarai laikėsi iki šiol“, – sako jis.

„Problema, žinoma, yra ta, kad laikui bėgant rusai negailestingai didino savo aktyvumą. Jie patiria didžiulių nuostolių, tačiau atrodo, kad jie daro paskutinį spaudimą, laukdami sausį įvyksiančios inauguracijos“, – pridūrė jis.

Analitiko teigimu, tikimasi, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali būti pasirengęs pradėti kalbėtis su D. Trumpu dėl karo užbaigimo. Būsimas JAV prezidentas sako, kad Vakarai suteikė Ukrainai „milžinišką kiekį“ ginklų, įrangos ir mokymų, tačiau karo fronto linijos nedaug pasistūmėjo.

Informacija trumpai

  • Zelenskis: Kursko srityje ukrainiečiai sulaiko 50 tūkst. okupantų kariuomenės karių.
  • Per 2024 metus Europos Sąjunga pristatė Ukrainai 980 tūkst. artilerijos sviedinių iš pažadėto milijono.
  • Ukrainos kariuomenė: Rusija bet kurią dieną gali pradėti puolimą Zaporižios srities pietuose.
  • Putinas tikisi susigrąžinti Kursko teritorijas iki Trumpo inauguracijos.
  • Ukraina paruošė specialų pergalės planą Trumpui.
  • Per Rusijos smūgį Kryvyj Rihe žuvo motina su trimis vaikais.

ISW pateikia naujausią Ukrainos žemėlapį, kuriame užfiksuotos Ukrainos ir Rusijos pajėgų kontroliuojamos teritorijos:

Nuo 2022 metų vasario 24 iki 2024 metų lapkričio 12 dienos Rusijos kariuomenės koviniai nuostoliai Ukrainoje siekia beveik 712 610 karių, įskaitant dar 1 950 žuvusių ar sužeistų per pastarąją parą.

Apie tai feisbuko paskyroje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Ukrainos gynėjai taip pat sunaikino 9 276 priešo tankus (+23 per pastarąją parą), 18 847 šarvuotas kovos mašinas (+81), 20 352 artilerijos sistemų (+38), 1 249 daugkartinio paleidimo raketų sistemas, 996 oro gynybos sistemas (+0), 369 lėktuvus, 329 sraigtasparnius, 18 737 bepiločius orlaivius (+61), 2 636 sparnuotąsias raketas (+0), 28 karo laivus / katerį, 1 povandeninį laivą, 28 870 motorines transporto priemones (+68) ir 3 626 specialiosios įrangos vienetų (+6).

Apie pirmadienio įvykius skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą