Pasaulyje

2018.12.28 21:09

JAV kariuomenė paneigė, kad Sirijos pajėgos žengusios į Manbidžą

BNS 2018.12.28 21:09

Sirijos kariuomenė nėra įžengusi į Manbidžą, penktadienį pareiškė JAV kariuomenė, nors Damasko pajėgos teigia iškėlusios šiame strategiškai svarbiame šiauriniame mieste valstybinę vėliavą.

„Nepaisant klaidingos informacijos apie karinių pajėgų pokyčius Manbidžo mieste, (JAV vadovaujama koalicija) nematė jokių įrodymų, patvirtinančių šiuos teiginius“, – pažymėjo JAV Centrinio štabo atstovas pulkininkas leitenantas Earlas Brownas.

Manbidžas yra strategiškai svarbus dėl savo geografinės padėties – jis yra netoli Turkijos sienos, kur nuo 2016 metų dislokuotos kurdų pajėgos.

Šiame mieste taip pat turi bazę amerikiečių ir prancūzų specialiųjų pajėgų kariai, padedantys kurdams. Nepaisant to, JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusią savaitę netikėtai paskelbė, kad jo šalies kariai bus grąžinti namo.

E. Brownas paragino visas konflikto šalis gerbti „Manbidžo vientisumą ir jo gyventojų saugumą“.

„Mūsų misija nepasikeitusi. Toliau remsime savo koalicijos partnerius ir tuo pat metu tikslingai ir kontroliuojamai vykdysime pajėgų išvedimą. Taip pat imsimės visų įmanomų priemonių, siekdami užtikrinti šalyje esančių mūsų karių ir mūsų partnerių saugumą“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.

Vašingtonui paskelbus planus dėl pasitraukimo iš Sirijos, kurdų pajėgos pradėjo karštligiškai ieškoti naujų sąjungininkų, galinčių atgrasyti nuo puolimo Turkiją, laikančią kurdų kovotojus „teroristais“.

Kurdai sveikina režimo pajėgų laimėjimus Manbidžo provincijoje. Pragmatiškai keisdami sąjungininkus jie siekia išvengti didelių nuostolių, nors kurdams gali tekti išsižadėti siekių gauti autonomiją.