Pasaulyje

2018.12.21 15:50

Didžiausia tragedija Čekijos kasyklose nuo 1990-ųjų: dauguma žuvusiųjų – iš Lenkijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.21 15:50

13 žmonių žuvo, dar 10 sunkiai sužeisti ketvirtadienį nugriaudėjus sprogimui vienoje Čekijos anglies kasyklų netoli Lenkijos sienos. Pranešama, kad daugelis žuvusiųjų – angliakasiai iš Lenkijos. Čekijos žiniasklaida praneša, kad beveik 900 m gylyje, kur įvyko nelaimė, gaisro dar nepavyko užgesinti. 

Čekijos ir Lenkijos premjerai reiškia užuojautą, penktadienį jie abu lankosi nelaimės vietoje.

Tai didžiausia tragedija Čekijos kasyklose nuo 1990-ųjų, kai žuvo 30 angliakasių, kitoje šios vietovės kasykloje. Pranešama, kad ketvirtadienį pavakare kasykloje sprogus metano dujoms kilo gaisras 880 metrų gylyje. 5 žmonės žuvo iškart, 8 buvo paskelbti dingusiais, vėliau paaiškėjo, kad žuvo visi 13. Dar 10 sunkiai sužaloti.

Valstybei priklausanti kompanija OKD prižiūri kasyklas Karvinos regione netoli sienos su Lenkija, daug darbuotojų atvyksta iš anapus sienos. Skelbiama, kad didžioji dalis aukų – 11 – iš Lenkijos, įdarbinti per agentūrą.

Savo užuojautą Čekijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrams  dėl nelaimės pareiškė ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, palinkėjęs stiprybės aukų artimiesiems, o sužeistiesiems – greičiau pasveikti.

Išsamiau apie tai – Julijos Petrošiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt