Pasaulyje

2018.11.21 19:20

Italijos vyriausybė: mūsų ir EK tikslai yra tie patys

ELTA2018.11.21 19:20

Italijos vicepremjeras Luigis Di Maio trečiadienį pareiškė, kad šalies vyriausybės pritaria Europos Komisijos (EK) nuostatoms, jog Italija turi mažinti valstybės skolą. L. Di Maio siekia įtikinti Briuselį, kad vienintelis kelias skolai sumažinti yra ekonominio augimo paskatinimas, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

„Mes su Komisija norime to paties - sumažinti skolą. ES supras, kad vienintelis būdas pasiekti mūsų iškeltą tikslą yra paramos šeimoms ir įmonėms skyrimas bei naujų galimybių darbo rinkoje sukūrimas jauniems žmonėms“, – „Facebooke“ rašė L. Di Maio po to, kai EK pradėjo baudžiamąją procedūrą dėl deficitinio Italijos 2019 m. biudžeto projekto.

Tuo tarpu ekonomikos ministras Giovannis Tria tikino, kad Italijos ir EK ginčas daro žalą Italijos ir visos Europos ekonomikai, pridurdamas, jog šalies vyriausybė sieks rasti bendrą problemos sprendimą kartu su Europos Komisija.

„Toks ginčo tarp Italijos ir Komisijos dramatizavimas žaloja Italijos ir visos Europos ekonomiką“, – pranešime teigė G. Tria.

G. Trios teigimu, Italijos vyriausybė išlieka tikra tuo, kad „vidutiniškai deficitinis“ biudžetas yra reikalingas, siekiant užkirsti kelią Italijos ir visos ES ekonomikos lėtėjimui, tačiau, tikino G. Tria, Roma tęs dialogą su Europos Komisija, siekiant rasti „visus tenkinantį sprendimą, užtikrinantį mūsų visų bendrus interesus“.

Trečiadienį Europos Komisija žengė pirmą žingsnį galimų sankcijų link, pradėdama baudžiamąją procedūrą dėl Italijos biudžeto po to, kai Italija atsisakė sumažinti išlaidas 2019 m. biudžeto projekte.