Pasaulyje

2018.11.21 15:37

D. Trumpas: nepaisant J. Khashoggi nužudymo JAV išlaikys „tvirtus“ ryšius su Rijadu

BNS2018.11.21 15:37

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad brutali žurnalisto Jamalo Khashoggi žmogžudystė, įvykdyta Saudo Arabijos smogikų, nepakenks Vašingtono ir Rijado santykiams, net jei princas Mohammedas bin Salmanas būtų pripažintas atsakingu už šį nusikaltimą.

„Labai gali būti, kad sosto įpėdinis žinojo apie šį tragišką įvykį – gal žinojo, o gal ir ne!“ – pareiškė JAV vadovas.

„Galime niekada nesužinoti faktų, gaubiančių pono Jamalo Khashoggi nužudymą, – pridūrė D. Trumpas. – Jungtinės Valstijos ketina likti tvirta Saudo Arabijos partnerė.“

JAV laikraščiui „The Washington Post“ rašydavęs J. Khashoggi, dažnai kritikuodavęs Saudo Arabijos vyriausybę, dingo spalio 2 dieną, įėjęs į į Saudo Arabijos konsulatą Stambule atsiimti santuokai reikalingų dokumentų.

Saudo Arabija anksčiau griežtai neigė ką nors žinanti apie J. Khashoggi dingimą. Tačiau spalio viduryje Rijadas galiausiai pripažino, kad žurnalistas buvo nužudytas konsulato per esą „nepavykusią“ operaciją.

Pagal tyrimo versiją, J. Khashoggi konsulate buvo apsvaigintas narkotikais, nužudytas, o jo kūnas sukapotas. Tada penki kaltinamieji, kuriems reikalaujam skirti mirties bausmę, išvežė palaikus iš konsulato.

Prokuratūra pažymėjo, kad įtakingiausiu karalystės žmogumi laikomas sosto įpėdinis princas M. bin Salmanas su visu tuo nesusijęs ir nebuvo informuotas apie šią operaciją.

Plačiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.