870-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Šią vasarą Kyjivas pagaliau gaus naikintuvus F-16, kurių jam reikia Rusijai atremti, tačiau jų bus gerokai mažiau, nei tikėjosi, skelbia „Bloomberg“.
Pasak su šiuo klausimu susipažinusių žmonių, kovinių lėktuvų siuntimas – daug triukšmo sukėlęs šios savaitės NATO aukščiausiojo lygio susitikimo Vašingtone elementas – buvo atidėliojamas, kilo klausimų dėl atsarginių dalių ir kalbos barjero tarp Ukrainos pilotų ir jų instruktorių užsieniečių. Planuotojai taip pat nerimauja, kad šalis neturi pakankamai kilimo ir tūpimo takų, o tie, kuriuos turi, yra pažeidžiami Rusijos atakų.
Dėl to, pasak vieno iš šių žmonių, Ukraina gali turėti tik vieną F-16 eskadrilę – nuo 15 iki 24 naikintuvų, t. y. gerokai mažiau nei 300 lėktuvų, kurių reikalauja Ukrainos vadovai. Kitas asmuo sakė, kad Kyjivas tikisi gauti šešis F-16 šią vasarą, o iki metų pabaigos – iki 20.
„Iššūkiai buvo tokie dideli, kad sukėlė abejonių, ar išmintinga siųsti naikintuvus į Ukrainą ir ar tai, kad tai daroma dabar, nereiškia labai brangiai kainuojančio paramos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui demonstravimo. Per kelis mėnesius nuo tada, kai pilotai pradėjo mokymus, įskaitant 12 JAV, pasikeitė mūšio laukas: abi pusės pasikliauja pigiais bepiločiais orlaiviais, o Rusija stiprina savo oro gynybą“, – rašo „Bloomberg“.
Informacija trumpai
- Britų žvalgyba: per pastaruosius du mėnesius Rusija kare Ukrainoje patyrė didžiausius nuostolius.
- JAV paskelbė apie dar vieną karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė – 255 mln. dolerių.
- Zelenskis teigia esantis visiškai įsitikinęs, kad Ukraina vieną dieną įstos į NATO.
- ISW: Ukrainos pajėgos pasistūmėjo Charkivo srityje.
- Ukrainoje žuvo arba buvo sužeista iš viso bemaž 556 650 rusų karių.
- Ukrainos oro gynyba perėmė penkias raketas, 11 bepiločių orlaivių „Shahed“.
- JT reikalauja Rusijos nedelsiant sugrąžinti Ukrainai Zaporižios AE kontrolę.
- Siekdama gauti papildomų lėšų karui, Rusija didina mokesčius.
- „Bloomberg“: Kyjivas gaus gerokai mažiau naikintuvų F-16, nei tikėjosi.
ISW pateikia naujausią Ukrainos žemėlapį, kuriame užfiksuotos Ukrainos ir Rusijos pajėgų kontroliuojamos teritorijos:
Here are today's control-of-terrain maps of #Russia's invasion of #Ukraine from @TheStudyofWar and @criticalthreats.
— Institute for the Study of War (@TheStudyofWar) July 12, 2024
Interactive map, updated daily: https://t.co/hwgxTnU2Tr
Archive of time-lapse maps, updated monthly: https://t.co/IT6FiqwgGO pic.twitter.com/omj3GhlO6T
Laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. liepos 12 d. Ukrainoje žuvo arba buvo sužeista iš viso bemaž 556 650 rusų karių, iš jų 1 130 – vien per pastarąją parą.
Apie tai feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.
Be to, Ukrainos kariai sunaikino 8 192 priešų tankus, 15 755 šarvuotąsias kovos mašinas, 15 158 artilerijos sistemų, 1 119 raketų paleidimo sistemų, 888 oro gynybos sistemų, 361 karo lėktuvą, 326 sraigtasparnius, 12 035 nepilotuojamus orlaivius, 2 397 sparnuotąsias raketas, 28 karo laivus / katerius, 1 povandeninį laivą, 20 407 transporto priemonių ir kuro talpyklų, 2 543 specialiosios įrangos vienetų.
Apie ketvirtadienio įvykius skaitykite čia.









