Pasaulyje

2018.10.21 14:46

Lenkijoje rengiamas pirmasis savivaldos rinkimų turas

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.10.21 14:46

Lenkijoje po itin aršaus agitacinio laikotarpio rengiamas pirmasis savivaldos rinkimų turas. Pergalė jame prognozuojama valdančiajai „Teisės ir teisingumo“ partijai. Tačiau, kaip teigia LRT RADIJO bendradarbė Varšuvoje Nijolė Druto, apžvalgininkai balsavimą laiko išbandymu  valdantiesiems, kuriems po rinkimų greičiausiai teks sudaryti koaliciją.

„Apklausos rodo, kad rinkimus laimės „Teisės ir teisingumo“ partija. Už ją žada balsuoti nuo 33 iki 36 proc. rinkėjų. Bet tam, kad galėtų valdyti, ji turės rasti koalicinį partnerį. Opozicinė „Pilietinė koalicija“ („Piliečių platformos“ ir liberalios partijos „Nowoczesna“ ši koalicija pasivadinusi „Pilietine koalicija“) gali tikėtis maždaug 24 proc.“, – sako N. Druto.

Jos teigimu, Lenkijos apžvalgininkai pastebi, kad rinkimai savivaldybėse situacijos nepakeis, nes net ir laimėdama „Teisės ir teisingumo“ partija turi rasti partnerį: „Net ir laimėdama „Teisės ir teisingumo“ partija vis tiek turės ieškoti koalicijos partnerio, o jį rasti bus sudėtinga.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt