Pasaulyje

2018.10.21 12:05

Izraelis atidėjo beduinų kaimo griovimą Vakarų Krante

ELTA 2018.10.21 12:05

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu įšaldė ginčytinus planus nugriauti beduinų kaimą Vakarų Krante. „Norima suteikti šansą deryboms ir pasiūlymams, kuriuos gavome iš įvairių institucijų ir praėjusiomis dienomis“, – sekmadienį paskelbė B. Netanyahu biuras. Izraelio aukščiausiasis teismas, nepaisydamas tarptautinės kritikos, rugsėjį uždegė žalią šviesą Khan al Ahmaro gyvenvietės nugriovimui.

Kaimas yra strategiškai svarbioje teritorijoje į rytus nuo Jeruzalės. Netoliese yra Izraelio gyvenvietės bei svarbus kelias Negyvosios jūros link. Kaimas turi 200 gyventojų. Dauguma jų gyvena skurdžiuose būstuose, suręstuose iš gofruotos skardos ir medžio. Izraelis argumentuoja, kad kaimas pastatytas nelegaliai. Gyventojai buvo paraginti palikti savo namus.

Aštuonios Europos šalys, tarp jų – JT Saugumo Tarybos narės, ragino Izraelį atsisakyti savo planų. Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija, Švedija, Belgija, Lenkija ir Nyderlandai bendrame pareiškime įspėjo, kad Khan al Ahmaro nugriovimas „rimtai pakenktų dviejų valstybių sambūviu pagrįsto sprendimo įgyvendinimui“.