Pasaulyje

2018.10.13 21:11

Vakarų Europoje nuvilnijo protestai dėl klimato kaitos ir pabėgėlių diskriminacijos

Į Berlyno ir Paryžiaus gatves minias protestuotojų šeštadienį išvedė troškimas gyventi Europoje be neapykantos ir klimato katastrofų. Vokietijos sostinėje Berlyne protestuojai ragino neleisti neapykantos kalbai tapti norma. Tuo metu 80 Prancūzijos miestų piliečiai jaučiasi atsakingi už visos planetos ateitį ir ragina stiprinti tarptautines pastangas kovai su klimato kaita.

Prieš rasizmą, diskriminaciją, smurtą ir mirti jūroje paliekamus pabėgėlius – tokie šūkiai skelbė Berlyno Aleksandro aikštėje susirinkusiųjų vertybes. Žygiuodami Pergalės kolonos link jie skandavo perspėjimą, kad tokie reiškiniai negali tapti „socialiai toleruojami“, o tokį pavojų jie tvirtina matą.

Už atvirą ir laisvą visuomenę, už solidarumą vietoj atskirties – pagrindinis akcijos, kurią organizavo aljansas „Nedalomas“, moto. Organizatorių teigimu, į Berlyno gatves išėjo 40 tūkstančių žmonių. 

Proterstas Berlyne, AFP/Scanpix nuotr.

Tuo metu 80 Prancūzijos miestų, tai pat Šveicarijoje, Liuksemburge ir Belgijoje piliečiai išėjo į gatves reikalauti griežtesnių priemonių kovai su klimato kaita.

„Net 2 laipsniai yra per daug“  – skelbia plakatai, primenantys apie mokslininkų nubrėžtą raudoną liniją. Pasaulinei temperatūrai pakilus 2 laipsniais ekosistemų pokyčiai būtų negrįžtami.

Protesto Paryžiuje akimirka, Reuters/Scanpix nuotr.

Protestuotojus įkvėpė savaitės pradžioje pasirodžiusi Jungtinių Tautų ataskaita, atskleidusi, kad siekiant išvengti gamtinės katastrofos dėl klimato kaitos, būtini radikalūs pokyčiai ir koordinuotos tarptautinės pastangos. Priešingu atveju, perspėjama ataskaitoje, visiškai išnyks koraliniai rifai ir Arkties ledynai.