Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.13 19:35

Ukrainoje įpusėjo vienos iš didžiausių karinių pratybų istorijoje

Ukrainoje vyksta didelio masto karinių oro pajėgų pratybos „Švarus dangus“ su NATO šalių oro pajėgomis. Vakarų Ukrainoje šią savaitę prasidėjusiose pratybose kartu su pilotais iš Ukrainos treniruojasi karinių oro pajėgų personalas iš aštuonių NATO sąjungininkų. Pratybomis siekiama stiprinti bendradarbiavimą ir gebėjimą efektyviai apsaugoti Ukrainos oro erdvę.

Kartu su Ukrainos pajėgomis treniruojasi JAV ir dar septynių NATO sąjungininkių pajėgos. Pirmadienį prasidėjusios pratybos vadinamos didžiausiomis nepriklausomos Ukrainos istorijoje. Pusė iš jose dalyvaujančių 700 karių yra ukrainiečiai, kiti – iš Lenkijos, Rumunijos, Estijos, Belgijos, Danijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Valstijų.

Pirmą kartą ukrainiečiams ginti oro erdvę padeda ir lenkų bei rumunų pilotų valdomi orlaiviai. Ukrainos gynybos ministerija praneša, kad pratybose dalyvauja 30 Ukrainos lėktuvų. Nors daugiausia tarp jų  SU-24, SU-27 ir MIG-29, ukrainiečiai turėjo progą susipažinti su amerikiečių naikintuvų F-15 ir kitų orlaivių techninėmis savybėmis.

„Šiuo metu mes neturime galimybės skraidyti F-15 ar F-16 lėktuvais ar skubiai pakeisti mūsų lėktuvus, kad mūsų pilotai galėtų mokytis juos valdyti. Štai kodėl planuodami karines operacijas ir misijas siekiame sujungti turimus pajėgumu su JAV pilotų pajėgumais“, – sako Ukrainos oro pajėgų vadas.

Pratybos tęsis 12 dienų, iki spalio 19 dienos.

Plačiau apie tai – Julijos Petrošiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi