Pasaulyje

2018.10.14 09:25

Dėl žurnalisto dingimo JAV ir D. Britanija svarsto boikotuoti konferenciją S. Arabijoje

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.14 09:25

Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija svarsto galimybę boikotuoti vėliau šį mėnesį Rijade vyksiančią tarptautinę investicijų konferenciją. BBC žiniomis, taip būtų protestuojama dėl įtariamos Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggio žmogžudystės.

D. Trumpas žada „griežtą bausmę“, jeigu žurnalistą nužudė S. Arabija

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Saudo Arabija gali slėptis už žurnalisto Jamalo Khashoggi dingimo, ir įspėjo, kad Vašingtonas „griežtai nubaus“ šalį, jeigu jis buvo nužudytas.

Saudo Arabijos kritiko niekas nematė nuo to laiko, kai jis įėjo į karalystės konsulatą Stambule spalio 2 dieną. Turkijos pareigūnai kaltina Rijadą jo nužudymu.

„Mes viską ištirsime ir bus griežta bausmė“, – remiantis šeštadienį paskelbta interviu ištrauka, sakė D. Trumpas CBS „60 minučių“ programai.

„Nuo to laiko jie tai neigia ir jie tai neigia griežtai. Ar tai gali būti jie? Taip“, – pabrėžė D. Trumpas, paklaustas, ar J. Khashoggi buvo nužudytas Saudo Arabijos.

D. Trumpas, AFP/Scanpix nuotr.

D. Trumpas pridūrė, kad klausimas išskirtinai svarbus, nes „tas vyras buvo žurnalistas“.

Visgi paklaustas, kokius variantus D. Trumpas svarstytų, prezidentas teigė nenorintis apriboti ginklų pardavimų karalystei.

„Aš pateiksiu jums pavyzdį – jie užsako karinę įrangą. Visi pasaulyje norėtų šių užsakymų. Rusija norėtų, Kinija norėtų, mes norėtume. Ir mes gauname juos visus“, – kalbėjo JAV vadovas.

„Aš pasakysiu, ko aš nenoriu daryti. „Boeing“, „Lockheed“, „Raytheon“, aš nenoriu naikinti darbo vietų. Aš nenoriu prarasti tokio užsakymo. Ir žinote, yra ir kitų būdų nubausti“, – pridūrė jis.