Pasaulyje

2018.09.28 22:31

Per riaušes palei Izraelio ir Gazos Ruožo sieną žuvo šeši palestiniečiai

BNS 2018.09.28 22:31

Mažiausiai šeši palestiniečiai penktadienį žuvo Gazos Ruože nuo Izraelio ugnies, kilus naujų susirėmimų palei šios teritorijos sieną, paskelbė islamistų judėjimo „Hamas“ kontroliuojamo anklavo Sveikatos apsaugos ministerija. Pasak Izraelio kariškių, protestuotojai „keliose skirtingose vietose svaidė granatas ir sprogstamuosius įtaisus“.

Izraelio kariuomenė nurodė, kad palei sieną buvo susirinkę apie 20 tūkst. riaušininkų. Pasak kariškių, protestuotojai „keliose skirtingose vietose svaidė granatas ir sprogstamuosius įtaisus“.

Kariuomenė taip pat pažymėjo, jog izraeliečių kariai panaudojo šaunamuosius ginklus „vadovaudamiesi standartinėmis veiksmų procedūromis“, bet nekomentavo atskirų atvejų.

Kaip naujienų agentūrai AFP sakė islamistų judėjimo „Hamas“ kontroliuojamos anklavo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ashrafas al Qudra, 14-metis Mohammedas al Houmas žuvo Izraelio „pajėgoms panaudojus kovinius šaudmenis“ į rytus nuo Bureidžo, Gazos Ruožo centrinėje dalyje.

Be to, 12-metis Nasseras Mosabih buvo nušautas į galvą per susirėmimus prie sienos į rytus nuo Kan Juniso anklavo pietuose. Tarp aukų buvo ir 18-metis Iyadas al Shaaras, žuvęs per atskirą incidentą, sakė A. al Qudra.

Per daugelyje pasienio vietų vykusius susirėmimus buvo nukauti dar trys suaugusieji, o apie 210 žmonių buvo hospitalizuoti, pridūrė atstovas.

Palestiniečių riaušės palei Gazos Ruožo sieną nuo kovo 30-osios rengiamos ne rečiau kaip kartą per savaitę. Penktadienio susirėmimai buvo vieni kruviniausių nuo šių neramumų pradžios.

Nuo Izraelio ugnies žuvo jau mažiausiai 191 palestinietis. Dauguma jų buvo nukauti per demonstracijas pasienyje, kiti – per antskrydžius ar tankų šaudymą.

Protestuotojai reikalauja leisti palestiniečiams sugrįžti į vietas, kurias dabar kontroliuoja Izraelis.

Izraeliečiai savo ruožtu teigia, kad toks masinis sugrįžimas reikštų žydų valstybės pabaigą ir kaltina judėjimą „Hamas“ protestų kurstymu.