Pasaulyje

2018.09.21 16:57

Tyrimas: S. Skripalio apnuodijimu įtariami asmenys šiemet buvo sulaikyti Nyderlanduose

BNS 2018.09.21 16:57

Britų tyrėjų grupė „Bellingcat“ pranešė, kad du buvusio rusų šnipo apnuodijimu įtariami asmenys anksčiau šiais metais buvo trumpam sulaikyti Nyderlanduose.

Vėlai ketvirtadienį paskelbtame tyrime „Bellingcat“ cituoja anoniminį saugumo pareigūną, sakiusį, kad Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas anksčiau šiais metais buvo sulaikyti Nyderlanduose, bet netrukus buvo paleisti nepateikus jiems kaltinimų.

Olandų pareigūnai šio pranešimo kol kas nepatvirtino, ir penktadienį sakė, jog vertina naujienų agentūros „Associated Press“ prašymą pakomentuoti.

Didžioji Britanija apkaltino A. Petrovą ir R. Boširovą bandymu Solsberyje nužudyti buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą Sovietų Sąjungoje pagaminta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Praėjusią savaitę žiniasklaidos pranešimuose buvo sakoma, kad Olandijoje buvo areštuoti ir deportuoti kažkokie du rusų šnipai. Nutekėjusi policijos informacija šiuos areštus susiejo su bandymais kontrabanda į Šveicariją nuvežti programišių įrangos.