Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.30 23:46

Austrija ragina ES nepasiklysti užsienio politikos detalėse

Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija surengė bendrijos gynybos ir užsienio reikalų ministrų susitikimus. Austrija ragina bendriją nepaklysti užsienio politikos detalėse, bet galvoti apie ją iš esmės.

Iš esmės svarstyti naują saugumo architektūrą ketvirtadienį vėl ragino ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, manantis, kad Europos Sąjungai (ES) būtina remtis glaudesniais ryšiais su Turkija ir Rusija.

Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneissl bendriją per gynybos ir užsienio reikalų ministrų susitikimus moko svarbius dalykus atskirti nuo nesvarbių. Austrai pagal savo pavyzdį siūlo išorines bendrijos sienas saugoti pavesti ir kariškiams. Bent jau tol, kol bendrų visos ES pasienio sargų nuo kelių šimtų padidės iki dešimties tūkstančių, kaip siūlo Europos Komisija 2021 metams.

„Reikia dėmesį telkti į esminius mūsų laikų dalykus – santykį su Jungtinėmis Valstijomis, tai labai svarbu. Kita vertus negalime tik laukti, kol kas nutiks Artimuosiuose Rytuose, reikia patiems aktyviai dalyvauti šen bei ten. Negalime pasiklysti temose, kurios tik užsienio politikos pakaitalas, o ne tikra užsienio politika“, – tvirtino K. Kneissel.

Plačiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi