Pasaulyje

2018.08.13 16:05

A. Merkel ir V. Putinas rengia derybas dėl „Nord Stream 2“ ir Sirijos

BNS2018.08.13 16:05

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel biuras pirmadienį pranešė, kad šį savaitgalį planuoja surengti derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, per kurias, be kita ko, bus aptariamas per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesto Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projekto „Nord Stream 2“ vystymas.

A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas pareiškė, kad abu lyderiai susitiks šeštadienį Vokietijos vyriausybės svečių namuose netoli Berlyno.

Ginčytinos naudos projektui, pagal kurį „Nord Stream“ realus metinis pralaidumas iki 2019-ųjų pabaigos išaugtų dukart iki 120 mlrd. kubinių metrų, aktyviai priešinasi Ukraina, Lietuva ir Lenkiją, jį laikančios jį ne komerciniu, o politiniu.

Prieš šio projekto įgyvendinimą kategoriškai pasisako ir suskystintas gamtines dujas Europai siūlančios Jungtinės Valstijos.

Pasak S. Seiberto, Vokietijai „svarbu, kad Ukraina išsaugotų savo, kaip rusiškų dujų tranzitinės šalies, vaidmenį“.

A. Merkel ir V. Putinas taip pat aptars, kaip užbaigti „per ilgai užsitęsusį“ Sirijos konfliktą, situaciją Rytų Ukrainoje ir kitus abiem šalims svarbius klausimus, pirmadienį per spaudos konferenciją sakė S. Seibertas.

Santykiai tarp Rusijos ir Vakarų šalių, įskaitant Vokietiją, yra įtempti dėl ištisos virtinės klausimų: pradedant Ukrainos ir Sirijos konfliktais ir baigiant kaltinimais Maskvai dėl kibernetinių atakų bei kišimosi į kelių NATO narių rinkimus.

V. Putinas ir A. Merkel pastarąjį kartą buvo susitikę gegužę Rusijos Juodosios jūros Sočio kurorte; visgi Vokietijos lyderė atsisakė apsilankyti Rusijoje šią vasarą vykusiame pasaulio futbolo čempionate.