Pasaulyje

2018.08.13 13:33

Irano atominės energijos organizacija pataria šaliai likti branduoliniame susitarime

ELTA2018.08.13 13:33

Irano atominės energijos organizacija (IAEO) labiau pritartų tam, kad Teheranas liktų 2015 metais su keliomis galingomis pasaulio valstybėmis pasiektame branduoliniame susitarime, o ne pasitrauktų iš jo, kaip anksčiau šiais metais padarė JAV.

IAEO atstovas Behrouzas Kamalvandis teigė, kad Jungtinėms Amerikos Valstijoms vienašališkai pasitraukus iš branduolinio susitarimo, Europos Sąjunga stojo į Irano pusę. Jo manymu, jei Iranas taip pat pasitrauktų iš susitarimo, oficialiai žinomo kaip Bendras išsamus veiksmų planas (JCPOA), šalis netektų tos paramos.

„Dėl to būtų geriau likti branduoliniame susitarime nei pasitraukti“, – naujienų agentūrai ISNA sakė B. Kamalvandis.

Pavojus branduoliniam susitarimui iškilo gegužę, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apie JAV pasitraukimą iš susitarimo ir pridūrė, kad atnaujins Iranui ekonomines sankcijas.

Iranas reagavo į tai atsakydamas, kad ir toliau laikysis savo įsipareigojimų pagal susitarimą, kol jis bus naudingas Iranui ekonomiškai.

Praėjusią savaitę Iranui buvo atnaujintos JAV sankcijos, kurios, 2015 metais Iranui sutikus įšaldyti branduolinę savo programą, buvo atšauktos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.