Pasaulyje

2018.08.05 23:00

Venesuela patvirtino dėl pasikėsinimo į prezidentą sulaikiusi šešis asmenis

BNS 2018.08.05 23:00

Venesuelos vidaus reikalų ministerija patvirtino sulaikymą šešių asmenų, kurie įtariami pasikėsinimo į šalies prezidentą Nicolą Maduro organizavimu ir vykdymu.

Vidaus reikalų, teisingumo ir taikos ministras Nestorius Reverolis televizijai „Telesur“ sakė, jog „nustatyti organizatoriai ir nusikaltimo vykdytojai“.

„Sulaikyti šeši teroristai. Surinkti visi kaltę įrodantys duomenys bei vaizdo medžiaga, identifikuoti nusikaltimo organizatoriai bei tiesioginiai jo vykdytojai šalyje ir už jos ribų. Sulaikymų gali būti daugiau“, – sakė ministras.

Anot jo, vienam sulaikytojų jau buvo išduotas arešto orderis dėl dalyvavimo išpuolyje 2017-aisiais prieš karinę bazę Fuerte Paramakai Venesuelos mieste Valensijoje.

Venesuelos prezidentas N. Maduro šeštadienį pareiškė išvengęs „pasikėsinimo nužudyti“ ant bepilotės skraidyklės įtaisytu sprogmeniu, valstybinei televizijai tiesiogiai parodžius susirūpinusį prezidentą, kai per Karakase vykusi karinį paradą nugriaudėjo sprogimas.

Reuters/Scanpix nuotr.

Šalies vyriausybė nurodė, kad per incidentą buvo sužeisti septyni kariai. N. Maduro iš pradžių priskyrė atsakomybę už išpuolį Kolumbijai, bet kiek vėliau ją prisiėmė viena mįslinga Venesuelos sukilėlių grupuotė.

Venesuelos lyderis pridūrė, jog, remiantis tyrimais, išpuolį finansavo asmenys, „gyvenantys Jungtinėse Valstijose, Floridos valstijoje. Tikiuosi, kad prezidentas Donaldas Trumpas yra pasiruošęs kovoti su šiomis teroristinėmis grupuotėmis“.