Pasaulyje

2018.07.16 23:09

M. Salvini: ES šalys turi dalytis migrantų naštą

Italija leido prie savo krantų švartuotis laivui su migrantais tik tuomet, kai kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės sutiko daliai jų suteikti prieglobstį. Į Italijos premjero prašymą dalytis migrantų našta atsiliepė penkios bendrijos valstybės – Vokietija, Ispanija, Portugalija, Prancūzija ir Malta. Jos sutiko priimti po 50 migrantų.

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių gynėjai sako, kad dalytis atsakomybe bendrijos narės turėtų išlaipinusios žmones į krantą.

„Visiškai nepriimtina, kad šie žmonės yra įkalinti denyje ir jiems neleidžiama išsilaipinti, kol deramasi, kas juos priims. Jiems turėtų būti leista nedelsiant prisiglausti saugiame uoste, o dėl jų perkėlimo reikia susitarti vėliau“, – piktinosi JT pabėgėlių agentūros atstovas Marco Routunno.

200 migrantų pirmadienio rytą leista išsilaipinti Italijoje. 450 žmonių žvejybiniame laive penktadienį aptikti netoli mažutės Linosos salos. Šeštadienį migrantus perėmė Europos sienų ir pakrančių apsaugos bei Italijos pasienio tarnybos. Tačiau Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini pareiškė, kad leis prisišvartuoti laivui ir daliai migrantų likti tik tuomet, jei kitos valstybės sutiks pasidalyti našta. 

Pirmadienį viešėdamas Rusijoje, su kuria atvirai bičiuliaujasi, jis pareiškė, kad taip linki gero ne tik Italijai, bet ir visai Europai, iki šiol esą vykdžiusiai neatsakingą migracijos politiką.

Į Italiją atvykstančių migrantų skaičius 2018 metais sumažėjo 80 proc., tačiau prieš pusantro mėnesio prie Italijos vairo stojusios populistų vyriausybės pozicija griežta: migrantų naštą privalo dalytis visos bendrijos valstybės.

Plačiau apie tai – Julijos Petrošiūtės reportaže.