Pasaulyje

2018.07.13 21:34

Pakistane mirtininko sprogdintojo atakos aukų padaugėjo iki 128

BNS 2018.07.13 21:34

Pietvakarių Pakistane mažiausiai 128 žmonės žuvo penktadienį per mirtininko sprogdintojo išpuolį viename rinkimų kampanijos mitinge, pranešė vienas pareigūnas, pateikęs naujausią aukų skaičių.

Šis išpuolis yra pražūtingiausias iš virtinės atakų, pastaruoju metu surengtų per politinius renginius ir keliančių nuogąstavimus dėl vėliau šį mėnesį vyksiančių visuotinių rinkimų saugumo.

„Aukų skaičius padidėjo iki 128“, – naujienų agentūrai AFP sakė Beludžistano provincijos sveikatos apsaugos ministras Faizas Kakaras ir pridūrė, kad dar per 100 žmonių buvo sužeisti.

Kiek anksčiau jis sakė, kad žuvo 70 žmonių.

Pasak aukšto rango provincijos policijos pareigūno Saeedo Jamali, mirtininkas susisprogdino komplekse, kur vyko politinis susitikimas. Kitas aukšto rango pareigūnas, Qaimas Lashari, patvirtino, kad šis išpuolis buvo mirtininko ataka.

Provincijos vidaus reikalų ministras Agha Umaras Bungalzai anksčiau nurodė, kad per išpuolį Mastungo mieste netoli provincijos sostinės Kvatos žuvo į provincijos tarybą kandidatavęs partijos „Balochistan Awami“ (BAP) atstovas Sirajas Raisani.

„Gerbiamasis Sirajas Raisani mirė nuo žaizdų, kai buvo vežamas į Kvetą“, – sakė pareigūnas.

S. Raisani buvo provincijos buvusio vyriausiojo ministro Muhammado Aslamo Raisani jaunesnis brolis.

Keliomis valandomis anksčiau šalies šiaurės vakaruose netoli sienos su Afganistanu keturi žmonės žuvo, o dar 39 buvo sužeisti motocikle paslėptai bombai detonavus netoli vieno Pakistano politiko automobilių kolonos.

Šis išpuolis, įvykdytas netoli Banu miesto, buvo nutaikytas prieš partijo „Muttahida Majlis-e-Amal“ (MMA) kandidatą Akramą Khaną Durrani, bet politikas liko gyvas, nurodė policija.

Tuo tarpu antradienį buvo susprogdinta bomba per „Awami“ nacionalinės partijos (ANP) mitingą Pešavaro mieste. Ligoninės pareigūnai penktadienį pranešė, kad tos atakos, už kurią atsakomybę prisiėmė Pakistano Talibanas, aukų skaičius padidėjo iki 22 ir kad tarp žuvusiųjų yra ANP regioninio padalinio lyderis Haroonas Bilouras.

Kitą dieną jo laidotuvėse dalyvavo tūkstančiai žmonių.