Pasaulyje

2018.06.11 21:51

Prancūzija ir Vokietija artėja prie susitarimo dėl ES mokesčių

ELTA2018.06.11 21:51

Prancūzija ir Vokietija artėja prie susitarimo dėl mokesčių sistemų harmonizavimo, pirmadienį pažymėjo Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno`as Le Maire`as.

Dieną prieš B. Le Maire`as paskelbė apie „reikšmingą progresą“ kompromisuose dėl euro zonos reformų. Minėtais žingsniais bandoma įgyvendinti Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono Europos viziją, kuriai labai reikalingas Vokietijos palaikymas.

„Jeigu susitarti pavyktų, tai pakeistų žaidimo taisykles“, – apie mokesčių planą sakė B. Le Maire`as.

E. Macronas siekia gilių Europos Sąjungos reformų, kurios labiau sutelktų šalis. Prancūzijos vadovas paragino bloką harmonizuoti mokesčius. Tai – dalis prezidento Europos vizijos, pristatytos praėjusį rugsėjį. Ji gali padėti kovoti su mokesčių vengimu, kai įmonės perkelia pinigus Europoje, kad turėtų naudos iš palankesnių mokesčių sistemų tokiose šalyse kaip Nyderlandai, Airija ar Liuksemburgas.

Minėtų reformų idėja pirmą kartą iškelta 2011 metais ir atnaujinta Europos Komisijos 2016-aisiais. Iš pradžių Prancūzija ir Vokietija teigė, kad pasieks bendrą poziciją iki 2017 metų pabaigos ir problema bus sprendžiama ES lygyje. Vis dėlto koją pakišo nesutarimai.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel kovo mėnesį akcentavo, kad bendra mokesčių sistema padėtų abiem šalims padidinti konkurencingumą galimo prekybos karo su JAV akivaizdoje.

B. Le Maire`as pirmadienį sakė, kad susitarimas dėl mokesčių būtų „svarbus žingsnis į priekį“, suteikiantis verslui daugiau lankstumo žinant, kad taisyklės visoje Europoje yra vienodos. E. Macronas Vokietijos kanclerės paramą laiko svarbia įgyvendinant jo ambicingą Bendrijos reformų darbotvarkę.

Vis dėlto kai kurios Europos šalys atsargiai žiūri į Prancūzijos prezidento idėjas dėl glaudesnės integracijos ir didžiulio euro zonos biudžeto. A. Merkel taip pat yra daug santūresnė negu E. Macronas norėtų. Sekmadienį ji buvo gerokai atviresnė jo planams dėl migracijos ir gynybos politikos negu dėl euro zonos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.