Pasaulyje

2018.05.19 12:38

Lėktuvo katastrofa Kuboje: iš daugiau nei 100 keleivių išgyvenusių trijų žmonių būklė – kritinė

BNS, LRT.lt 2018.05.19 12:38

Kubos sostinės Havanos Jose Marti tarptautiniame oro uoste po pakilimo sudužo lėktuvas Boeing-737. CNN praneša, kad lėktuve buvo 105 keleiviai ir devyni lėktuvo įgulos nariai. Lėktuvo avariją išgyveno trys žmonės.

Kubos prezidentas Miguelis Diazas–Canelis įvykio vietoje paskelbė, kad per lėktuvo avariją žuvo daug žmonių.

Iš 105 žuvusiųjų 100 – Kubos piliečiai, 5 – užsieniečiai, įskaitant du argentiniečius.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, trijų išgyvenusių moterų būklė yra kritinė.

Lėktuvas skrido į Holguino miestą rytų Kuboje, kuris nuo Kubos sostinės nutolęs per kiek daugiau nei 700 kilometrų.

Liudininkai teigia matę didelį ugnies kamuolį ir dūmų stulpą įvykio vietoje.

Orlaivis bendrovei „Cubana de Aviacion“ buvo išnuomotas nedidelės Meksikos kompanijos. Meksikos vyriausybė patvirtino, kad šeši įgulos nariai, įskaitant ir pilotą, buvo meksikiečiai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Kubos žmonėms dėl daugybę šalies gyventojų gyvybių pareikalavusios lėktuvo katastrofos Havanos oro uoste.

Šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems Kubos žmonėms.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pareiškė nuoširdžią užuojautą Kubos žmonėms dėl penktadienio vakarą šioje šalyje įvykusios lėktuvo katastrofos.

„Lietuvos Respublikos vyriausybės vardu reiškiu gilią užuojautą dėl daugybės žmonių gyvybių nusinešusios lėktuvo katastrofos Kuboje. Žuvusiųjų artimiesiems linkiu tvirtybės ir vienybės šią sunkią netekties valandą“, – teigia premjeras S. Skvernelis.

AFP/Scanpix nuotr.

Kuboje skelbiamas gedulas

Po šios aviakatastrofos šeštadienį Kuboje prasideda dviejų dienų gedulas.

Prezidentas Miguelis Diazas-Canelis pareiškė, kad šiuo metu tiriama, kodėl penktadienį nukrito beveik 40 metų senumo „Boeing 737“.

Gedulas šalyje tęsis nuo šeštadienio 6 val. ryto vietos laiku (13 val. Lietuvos laiku) iki sekmadienio vidurnakčio, paskelbė Komunistų partijos lyderis ir buvęs prezidentas Raulis Castro. Valstybinės vėliavos visoje šalyje bus nuleistos iki pusės stiebo.

Orlaivis skrido iš Havanos į rytinį Holgino miestą. Dauguma keleivių buvo kubiečiai, tačiau tarp skridusiųjų buvo ir penki užsieniečiai

Per katastrofą ir paskiau kilusį gaisrą lėktuvas, kuriuo skrido 104 keleiviai, buvo beveik visiškai sunaikintas. Į nelaimės vietą skubiai atvykę ugniagesiai numalšino gaisrą. Tikintis rasti išgyvenusiųjų, buvo atsiųsta ir daug greitosios pagalbos automobilių.

Orlaivio dalis – kaip atrodo, vienas iš sparnų – įstrigo tarp apdegusių medžių kamienų, tačiau lėktuvo korpusas buvo beveik visiškai sunaikintas.

AFP/Scanpix nuotr.

Nuodugniai patikrintas prieš pusmetį

1979 metais pagamintas orlaivis buvo išnuomotas iš nedidelės Meksikos įmonės „Global Air“, kuri taip pat žinoma pavadinimu „Aerolineas Damoj“.

„Global Air“ pranešė, kad orlaivis skraidė su šešių meksikiečių – piloto, antrojo piloto, trijų skrydžių palydovų ir lėktuvo techniko – įgula.

Meksikas pranešė siunčiantis du civilinės aviacijos ekspertus, kurie padės atlikti tyrimą.

Meksikos ryšių ir transporto ministerija pareiškė, kad orlaivis buvo pagamintas 1979 metais. „Global Air“, pasak ministerijos, turi būtinus leidimus jam nuomoti, o pernai lapkritį buvo atlikti visi orlaivio patikrinimai.

1990 metais įkurtos įmonės laivyną sudarė trys „Boeing 737“ orlaiviai.

Iki penktadienio nelaimės orlaivio avariją Kuba paskutinį kartą buvo patyrusi 2017 metų balandį, kai vakarinėje šalies dalyje nukrito Rusijoje pagamintas krovininis lėktuvas AN-26 ir žuvo aštuoni juo skridę kariškiai.

O paskutinė didelė lėktuvo katastrofa šalyje įvyko 2010 metų lapkritį, kai sužudo iš Kubos Santjago į Havaną skridęs oro bendrovės „Cuban Aerocaribbean“ orlaivis. Per tą nelaimę žuvo visi 68 orlaiviu skridę žmonės, įskaitant 28 užsieniečius.