Pasaulyje

2018.05.16 23:37

Prancūzijos vyriausybė raginama imtis priemonių dėl pabėgėlių padėties šalyje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.16 23:37

Europos Komisija (EK) perspėja, kad 2018-aisiais daugiau prieglobsčio prašytojų atvyksta per Turkiją, todėl ragina bloko nares aktyviai vykdyti įsipareigojimus dėl pasienio kontrolės. Biudžete iki 2027-ųjų m. siūloma gerokai daugiau lėšų skirti pasienio apsaugai, iki dešimties tūkst. padidinti Europos pasieniečių skaičių.

Tuo metu Prancūzijos vyriausybė raginama ilgai nelaukti ir dabar imtis priemonių, kad Paryžiuje, Senos pakrantėje neliktų pabėgėlių stovyklų, kad žmonėms nereikėtų glaustis palapinėse ir kelti nerimą dėl galimo smurto protrūkio.

Prancūzijoje pagal naują imigracijos įstatymą neteisėtai perėję siena laikomi nusikaltėliais, greitinamos prieglobsčio suteikimo ir deportavimo procedūros, bet imigrantų problemas sprendžiantys žmonės sukrėsti valdžios neveiklumo.

„Sakiau ir sakysiu, maža suteikti prieglobstį, būtina užtikrinti kasdienius poreikius. Jeigu padėtis nesikeis, bus naujų tragedijų, mirčių. Ne miestai, ne visuomenės organizacijos kalti dėl migrantų“, – teigia nevyriausybinės organizacijos „France Terre D`asile“ direktorius Pierre`as Henry`is.

Daugiau apie tai – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt