Pasaulyje

2018.05.16 22:24

D. Tuskas: kam reikalingi priešai, kai draugai tokie kaip Amerika

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.16 22:24

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą pavadino kaprizingu. D. Tusko teigimu, kam reikalingi priešai, kai draugai tokie kaip Amerika. Daugėjant nesutarimų su Jungtinėmis Valstijomis dėl prekybos ir Irano, Europos Sąjungos (ES) lyderiai Bulgarijoje ieško vieningo atsako Vašingtonui. Lietuvos prezidentė ragina nesipykti su D. Trumpo administracija.

Europos lyderiams pirmininkaujantis D. Tuskas D. Trumpo politiką lygino su tradicinėmis Europos priešininkėmis Rusija ir Kinija.

„Greta tradicinių politinių iššūkių, tokių kaip Kinijos augimas ir agresyvus Rusijos elgesys, šiandien stebime ir naują fenomeną. Tai kaprizingas amerikiečių administracijos kategoriškumas. Matydami pastaruosius prezidento D. Trumpo sprendimus, kai kurie galėtų netgi pagalvoti: kam reikalingi priešai turint tokių draugų. Tačiau kalbant atvirai, Europa turėtų būti dėkinga prezidentui D. Trumpui, nes jis padėjo atsikratyti visų iliuzijų. Jis privertė mus suprasti, kad prireikus pagalbos rankos neišties“, – sako D. Tuskas. 

Europos Komisija trečiadienį lyderiams pristatys savo siūlymus, kaip apsaugoti bendrijos ekonominius interesus. Tačiau kol kas neaišku, ar visos bendrijos žinia bus tokia griežta, kaip D. Tusko žodžiai.

Plačiau – Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt