Pasaulyje

2018.05.13 09:06

Atsakomybę už išpuolį Paryžiuje prisiėmė „Islamo valstybė“

LRT RADIJAS, BNS, lrytas.lt, LRT.lt2018.05.13 09:06

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolį Paryžiaus centre, kur šeštadienį vakare peiliu ginkluotas vyras mirtinai sužalojo vieną žmogų ir dar keturis sužeidė. Dviejų sužeistųjų būklė sunki.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas „Twitteryje“ parašė, kad šalis dar kartą sumokėjo krauju, tačiau nė trupučio nenusileis laisvės priešams.

Incidentas įvyko toje miesto vietoje, kur aktyvus naktinis gyvenimas. Užpuolikas peiliu gatvėje ėmė pulti praeivius, taip pat bandė patekti į kelis barus ir restoranus, tačiau įėjimą užblokavo viduje besislepiantys žmonės. Netrukus policija vyrą nušovė.

Liudininkai pasakoja girdėję jį šaukiant arabišką frazę „Allahu Akbar“ (Dievas yra didis).

Užpuolikas gimė 1997 metais Čečėnijoje, sekmadienį pranešė vienas teisminis šaltinis. Jo tėvai buvo suimti, pridūrė jis.

Iš įvykio vietoje užfiksuotų vaizdų matyti bėgantys žmonės ir kruvinas kūnas. Prancūzijos televizija „France24“ pranešė, jog policijos pareigūnai iš pradžių bandė sutramdyti užpuoliką elektros šoku, tačiau nepavyko, į jį buvo šauta du kartus. 

„Buvau restorane Švento Augustino gatvėje... Spūstis, panika, vyras su peiliu, žmonės šaukė, venkite šios vietos, jei tik galite“, – internete perspėjimą išplatino įvykio liudininkė Fiona Zanetti. 

Kiti liudininkai pasakojo, kad žmonės, pamatę siautėjantį užpuoliką, skubėjo grįžti į aplinkinius restoranus, bėgo į šalį. 

Žurnalistas Charlesas Pellegrinas pasakojo: „Išėjau iš komedijos vakaro, kuris vyko netoli Operos centriniame Paryžiuje, tačiau man buvo nurodyta nedelsiant grįžti atgal, nes lauke buvo pamišėlis su peiliu.“

Šiemet Paryžiuje jau būta ne vieno panašaus incidento. 

Paryžiuje vis dar tebegalioja aukščiausio lygio parengtis, paskelbta po virtinės islamistų atakų per pastaruosius dvejus metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt