Pasaulyje

2018.05.05 20:48

L. Linkevičius ragina tarptautinę bendruomenę atkreipti dėmesį į sulaikymus Rusijoje

BNS2018.05.05 20:48

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį paragino tarptautinę bendruomenę atkreipti dėmesį į protestuotojų sulaikymus Rusijoje.

„Mes tikrai manome, kad tai turi atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį. (...) Pirmiausia ji turėtų pastebėti tai, kas vyksta“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Anot nepriklausomų stebėtojų, per visoje šalyje šeštadienį vykusius protestus Rusijos pareigūnai 19-oje miestų sulaikė kiek daugiau nei tūkstantį žmonių, įskaitant mitingų organizatorių Aleksejų Navalną.

Pasak ministro, sulaikymai rodo, jog „Vyriausybės baimė prieš žmones yra akivaizdi“.

Jis paragino Rusiją paleisti sulaikytuosius.

„Neramina tai, kas vyksta, ir tai rodo, kad visuomenė nėra laisva reikšti savo nuomonę ir savo valią“, – kalbėjo L. Linkevičius.

„Visose šalyse yra įstatymai ir visur reikia juos vykdyti, bet mes suprantame, kad visos priemonės turi būti adekvačios situacijai“, – pridūrė jis.

Protestai Rusijoje vyko artėjant prezidento Vladimiro Putino inauguracijai. Kovą perrinktas V. Putinas šaliai vadovaus antrą kadenciją iš eilės ir ketvirtą kadenciją apskritai.

Stebėtojai dar prieš demonstracijas būgštavo, kad šeštadienio protestai gali peraugti į susirėmimus su policija ir masinius areštus, kaip kad buvo po panašių akcijų 2012-aisiais.

Tada dešimtys tūkstančių rusų irgi ėjo į gatves protestuoti prieš V. Putino sugrįžimą į prezidento postą trečiai kadencijai.

Tąkart šimtai protestuotojų buvo sulaikyti, maždaug 30 jų buvo iškeltos baudžiamosios bylos, daugeliui demonstrantų paskirtos laisvės atėmimo bausmės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.