Pasaulyje

2018.04.03 22:31

Centrinės Afrikos Respublikoje per išpuolį nukauti 22 sukilėliai

BNS2018.04.03 22:31

Afrikos Respublikoje (CAR) per išpuolį Jungtinių Tautų bazėje antradienį žuvo vienas taikdarys, o dar 11 buvo sužeisti, be to, buvo nukauti 22 sukilėliai, pranešė JT atstovas.

„Antibalakų“ kovotojai anksti antradienį užpuolė laikiną JT bazę Tagbaroje, esančioje netoli pietinio Bambari miesto. „Kelias valandas vyko apsikeitimas ugnimi“, – sakė JT atstovas spaudai Stephane`as Dujarricas.

„Taikdariai atsišaudė, ir po kelių valandų apsikeitimo ugnimi žuvo vienas taikdarys, o dar 11 buvo sužeisti“, – sakė jis.

JT misija MINUSCA savo ruožtu pranešė, kad buvo nukauti 22 „antibalakų“ kovotojai.

JT taikdariai „vėliau aptiko Tagbaroje 21 civilio, tarp kurių buvo keturios moterys ir keturi vaikai, kūnus“, nurodė S. Dujarricas.

MINUSCA atstovų teigimu, tie lavonai buvo aptikti šalia bažnyčios. Jie žuvo per atskirą incidentą.

Į Tagbarą, nutolusią apie 60 km į šiaurės rytus nuo Bambari, buvo išsiųstas pastiprinimas.

Pirmadienį JT taikdariai susitarė dėl 23 civilių, tarp jų 13 moterų ir trijų vaikų, paleidimo iš buvusių musulmonų judėjimo „Seleka“ sukilėlių nelaisvės. Tiems žmonėms buvo leista pernakvoti Tagbaros bazėje.

Skurstančią CAR krizė krečia nuo 2013 metų kovą įvykdyto perversmo. Tuomet į valdžią atėjo musulmonų vadovaujamas aljansas „Seleka“.

Kai kurios „Seleka“ sukilėlių grupuotės tapo nevaldomos ir pradėjo žudyti, žaginti bei plėšikauti.

Ta smurto banga paskatino gyventojų daugumą sudarančios krikščionių bendruomenės narius susivienyti į savigynos grupes, žinomas kaip „antibalakų“ judėjimas. Kilo atsakomųjų žudynių banga, pareikalavusi tūkstančių žmonių gyvybių, o dar beveik milijonas gyventojų tapo pabėgėliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt