Pasaulyje

2018.03.25 21:14

JAV orlaiviai žvalgė Krymą ir gretimas jam Rusijos teritorijas

BNS2018.03.25 21:14

Du JAV kariniai lėktuvai – „P-8A Poseidon“ ir nepilotuojamas „RQ-4A Global Hawk“ – sekmadienį vėl vykdė plataus masto žvalgybinę operaciją palei Krymo ir Rusijos Juodosios jūros pakrantę, rodo skrydžių stebėjimų tarnybų informacija.  

JAV karinėms oro pajėgoms priklausantis „RQ-4A Global Hawk“, pakilęs iš oro bazės Sicilijoje, atliko kelias valandas trukusį žvalgybinį skrydį palei Rusijos aneksuotą Krymą, taip pat išilgai Krasnodaro srities pakrantės iki Sočio. Skrydis truko šešias valandas 16 kilometrų aukštyje.

Prieš tai – sekmadienio ryte – tas pats nepilotuojamas orlaivis kelias valandas skraidė išilgai atskirties linijos Donbase.

Sekmadienį iš karinės oro bazės Sicilijoje pakilęs „P-8A Poseidon“ buvo užfiksuotas 8,6 kilometro aukštyje netoli Krymo, Sevastopolio miesto. Jo skrydis truko taip pat kelias valandas.

JAV nepilotuojamais orlaiviais šiemet jau daug kartų žvalgė Krymo ir Kremliaus remiamų separatistų kontroliuojamas teritorijas Ukrainos rytuose, taip pat Kaliningrado srities pakrantes. Vien tik kovą užfiksuota mažiausiai 20 tokių skrydžių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.